Gitaarkalender

Welkom op de website van vzw, Gitaar, maar waar?.  U vindt hier een gitaarkalender voor België en Nederland, een blog met onze activiteiten ten voordele van jong gitaartalent én een overzicht van gitaarbouwers uit BE en NL. Iedereen kan gratis een bouwer aan de lijst of een evenement aan de kalender toevoegen.

sep
26
zo
Workshop Basso Continuo door Adriaan Lauwers @ KUNSTENZOO
sep 26 @ 11:00 – 16:00

In deze eerste stijlkeuken duiken we samen met @Adriaan Lauwers in de (Pre – )Renaissance & Barok, kijken we hoe deze muzikanten muziek benaderden en spelen we onze eigen basso continuo’s.
Wij voorzien eten, een gastspreker en een gezellige zondagmiddag muziek maken!

Op reservatie.

okt
8
vr
Duo Concert Buksha-Claeys @ academiezaal
okt 8 hele dag

Vioolvirtuoze Elina Buksha en gitarist Koen Claeys brengen en verrassend programma met nieuwe bewerkingen van Bachs trio sonates, Schuberts vioolsonaten, Pärts tintinnabulimuziek en uiteraard Piazzolla’s tangomuziek. Wat anders op Astors 100ste verjaardag!

Elina is geen onbekende op de Belgische concertpodia, als associated artist van de koningin Elisabeth kapel. De in 1990 geboren Letse violiste is bovendien ook in het buitenland een graag geziene gaste in o.a. de Wigmore Hall in Londen, het Auditorium du Louvre in Parijs, de Laeiszhalle in Hamburg en de Tschaikovsky Concert hall in Moskou.
Zo wordt ze door The Strad Magazine geprezen voor haar “highly persuasive technical agility and individuality” en haar “capacity for fantasy and storytelling”. Ze speelde daarom ook al samen met topmusici als Midori, Roby Lakatos, Maria João Pires en vele anderen.
Na concerten met internationaal gerenommeerde orkesten, waaronder het Letse Nationaal Orkest en Orchestre Philharmonique Royal de Liège, nam ze ook al de vioolconcerti van Saint-Saëns en Lalo op voor het Alpha muzieklabel.
Elina speelt momenteel op een viool van Pietro Guarneri uit 1757.

Koen Claeys, geboren in 1990 te Leuven, wordt genoemd als een van de grootste gitaartalenten, sinds hij in 2010 als jongste deelnemer het Rotary nationale concours voor professionele gitaristen won. Maar ook internationaal werd Koen al meermaals bekroond, als laureaat van prestigieuze wedstrijden in Spanje, Nederland, Duitsland en … Cuba: in 2014 werd hij laureaat van het internationale gitaarconcours Leo Brouwer te Havana, het festival dat nog door maestro Leo Brouwer zelf werd opgericht.
In 2017 bracht Koen zijn eerste solo cd uit, getiteld “Paint me Blue”, met voornamelijk eigen bewerkingen van de muziek van Keith Jarrett, George Gershwin, Cole Porter, Toots Thielemans, Jacques Brel en Leo Brouwer. De Cd kreeg lovende reacties in o.m. Klassik Heute en het Amerikaanse Classical Guitar Magazine dat schreef: “This is a very impressive outing from a guitarist to watch for!”

Fernando Cordas & Manuel Giner @ Online - Zoom
okt 8 @ 20:00

De Nederlandse gitarist Fernando Cordas geeft vrijdag 8 oktober een recital via Zoom bij het Gitaristen Podium. Hij bespeelt dan een romantische én een concertgitaar. Op het programma staat muziek van Schubert, Schumann, Lauro en Villa-Lobos.
Het jonge Franse gitaartalent Manuel Giner verzorgt het voorprogramma. Hij speelt muziek van Tedesco en Tansman. Manuel Giner studeert bij Gabriel Bianco.

REAL-TIME ONLINE GITAARCONCERT: Fernando Cordas (NL) en Manuel Giner (FR) @ CET 8.00 PM
okt 8 @ 20:00 – 22:00

Het eerste concert na de zomer ligt al weer achter ons. Het Gitaristen Podium heeft nog meer concerten voor jou georganiseerd.
Dit zijn Online – Livestream concerten. Vanuit je eigen huiskamer te beluisteren.

Hieronder even voor je op een rijtje:
Vrijdag (let op! dus niet op zaterdag) 8 oktober: Fernando Riscado Cordas (NL) en Manuel Giner (FR)
Zaterdag 13 november: Martin van Hees (NL) en Guo Zhi Tang (DE)
Zaterdag 11 december : Petra Poláčková (CZ) & Maya Descheemaeker (BE)
Alle concerten:
Aanvang: 20.00 uur / 08.00 PM (CET)
Tickets en meer informatie: https://gitaristenpodium.nl/nl/concerten/

okt
10
zo
Duo Como presents Douce Joie @ het Witte Kasteel
okt 10 @ 11:00 – 12:30
Duo Como presents Douce Joie @ het Witte Kasteel | Loon op Zand | Noord-Brabant | Nederland

Gitariste Emma Wills en accordeonist Sebastian Enriques brengen hun warme, zoete programma, Douce Joie. De muzikale smaak van Duo Como treedt ver buiten de traditionele genres. Ze houden niet alleen van jazz, uitgesproken ritme’s en zuiderse invloeden maar ook van lichte, elegante klassieke muziek van vroeger en nu. Ze spelen bekende en minder bekende werken van onder andere A. Piazzolla, J.S. Bach, R. Galliano, B. Lagrene, R. Balkanski, T. Gubitsch, etc.

De vriendschap tussen Emma en Sebastian ontstond al snel toen ze allebei van start gingen met een Bachelor klassieke muziek aan het Koninklijk Conservatorium Antwerpen. Toen bleek dat ze uitblonken in samenspel, besloten ze om samen een duo te vormen. De naam Como vindt zijn oorsprong in een reis naar het mooie Como-meer, waar ze samen met hun vrienden een ongelooflijk mooie tijd hebben beleefd. Dat is ook precies wat ze willen overbrengen op het podium: liefde voor muziek, het plezier voor hun spel en de warme sferen van zalige zomeravonden.

okt
16
za
Release concert cd ’20-21′ Studenten Gitaar Ensemble Nederland @ Muziekcentrum van de Omroep
okt 16 @ 20:15
Release concert cd '20-21' Studenten Gitaar Ensemble Nederland @ Muziekcentrum van de Omroep | Hilversum | Noord-Holland | Nederland

De tweede cd van het Studenten Gitaar Ensemble Nederland o.l.v. Susana Opanski is klaar. De titel ’20-21′ refereert aan het repertoire die ze deze keer hebben uitgekozen en bestaat uit prachtige muziek van o.a. Luciano Berio, Philip Glass, Astor Piazzolla en Gustavo Santaolalla. Ze kunnen niet wachten om dit nieuwe album, nu het weer mag, met een breed publiek te delen!
Centraal op dit concert staat het Lorca Concerto van Gerald García. De drie delen van dit best onbekend en geweldige concerto, een eerbetoon aan de Spaanse schrijver Federico Garcia Lorca, zijn gebaseerd op drie traditionele Spaanse liederen. Het Duo Elias/ Cordas schittert hier in zijn interpretatie van de uitermate virtuoze en lyrische solopartijen.
Mis de kans niet om deze unieke muziek met deze unieke solisten te horen!

okt
23
za
Release concert cd ’20-21′ Studenten Gitaar Ensemble Nederland @ Lutherse kerk Utrecht
okt 23 @ 20:15
Release concert cd '20-21' Studenten Gitaar Ensemble Nederland @ Lutherse kerk Utrecht | Utrecht | Utrecht | Nederland

De tweede cd van het Studenten Gitaar Ensemble Nederland o.l.v. Susana Opanski is klaar! De titel ’20-21′ refereert aan het uitgekozen repertoire met prachtige muziek van o.a. Philip Glass, Luciano Berio, Leo Brouwer, Aart Strootman en Gerald García. Ze kunnen niet wachten om dit nieuwe album, nu het weer kan, met een breed publiek te delen!
In Utrecht geven ze hun tweede release concert, deze keer met violiste Laura Lunansky als soliste voor de virtuoze en krachtige solo’s van Escualo van Astor Piazzolla.
Wees welkom!

okt
24
zo
color 12 guitares @ eglise saint maur 7712 herseaux
okt 24 hele dag

. COLOR 12 guitares …meer dan 200 concerten in België , Frankrijk , Engeland , Nederland … , gitaar zoals U die nooit ervaren hebt , werken voor het orkest geschreven door de grootste componisten …waarvan wij de ” tekening ” hebben behouden , maar de kleur veranderd … ongehoorde , onverwachten klanken , een rijke
polyphonie , een gekke polychromie , een dwaze energie ! Uniek in België .

Saint Saens , Bartok , JS Bach , Tchaikowsky , De Falla , Copland , Britten , …maar ook originele stukken geschreven door N.Leclercq die het ensemble dirigeert .

Ze willen U verbazen , verrassen , ….het concert word met humor getint .

Wij vieren onze 4de C.D. , de musici treden op in het rood , groen , geel , blauw , oranje , paars …, kinderen zijn toegelaten

okt
29
vr
Release concert cd ’20-21′ Studenten Gitaar Ensemble Nederland @ Amstelkerk Amsterdam
okt 29 @ 20:15 – 22:00
Release concert cd '20-21' Studenten Gitaar Ensemble Nederland @ Amstelkerk Amsterdam | Amsterdam | Noord-Holland | Nederland

De tweede cd van het Studenten Gitaar Ensemble Nederland o.l.v. Susana Opanski is klaar. De titel ’20-21′ refereert aan het repertoire die ze deze keer hebben uitgekozen en bestaat uit prachtige muziek van o.a. Luciano Berio, Philip Glass, Astor Piazzolla en Gustavo Santaolalla. Ze kunnen niet wachten om dit nieuwe album, nu het weer mag, met een breed publiek te delen!

Centraal op dit concert staat het Lorca Concerto van Gerald García. De drie delen van dit best onbekend en geweldige concerto, een eerbetoon aan de Spaanse schrijver Federico Garcia Lorca, zijn gebaseerd op drie traditionele Spaanse liederen. Het Duo Elias/ Cordas schittert hier in zijn interpretatie van de uitermate virtuoze en lyrische solopartijen.

Violiste Laura Lunansky zal de prachtige solos’s van Escualo van Astor Piazzolla met het ensemble spelen.

Mis de kans niet om deze unieke muziek met deze unieke solisten te horen!

okt
30
za
Jubileumconcert 50 jaar Bert Kwakkel gitaren @ Online - Zoom
okt 30 @ 20:00
Jubileumconcert 50 jaar Bert Kwakkel gitaren @ Online - Zoom | Gaanderen | Gelderland | Nederland

Gitaristen Sean Shibe (SCH), Amanda Cook (GBR), Redmond O’Toole (IRL) en Rosalind Beall (USA/NL), geven ter gelegenheid van het 50 jarig jubileum van gitaarbouwer Bert Kwakkel op zaterdag 30 oktober een live gitaarconcert via Zoom. Dit jubileumconcert is gratis toegankelijk. Wil je dit unieke concert bijwonen? Meld je dan aan bij gitaristenpodium@gmail.com.