Gitaarkalender

Welkom op de website van vzw, Gitaar, maar waar?.  U vindt hier een gitaarkalender voor België en Nederland, een blog met onze activiteiten ten voordele van jong gitaartalent én een overzicht van gitaarbouwers uit BE en NL. Iedereen kan gratis een bouwer aan de lijst of een evenement aan de kalender toevoegen.

okt
16
zo
Concert Gitaarsalon Roadshow @ Culturele Stichting Niedorp Lucaskerk
okt 16 @ 20:00
Concert Gitaarsalon Roadshow @ Culturele Stichting Niedorp  Lucaskerk  | Winkel | Noord-Holland | Nederland

Gitaarsalon Roadshow

Zes topgitaristen gaan met elkaar op pad; live in concert. Ze nemen het publiek mee door de wereld van de akoestische gitaar en brengen de luisteraar in aanraking met de vele gezichten van hun geliefde instrument. Ze laten zien en horen hoe de gitaar als geen ander instrument klassieke muziek met vele muziekstijlen en culturen verbindt.
Een indrukwekkende verzameling aan instrumenten van allerlei soorten en maten in een naadloze stroom van verschillende bezettingen (solo, duo, trio, compleet ensemble …..) verwent het oor met een enorme klankrijkdom.

Night and Day is de titel van het nieuwe programma van de Gitaarsalon Roadshow, dat het publiek meevoert op een muzikale reis.
De eerste helft bevat zonnige muziek van Praetorius en Bach tot aan de Mediterraan.
In het tweede deel komt muziek uit de ‘film noir’, zinderende ‘hot-club- en tangomuziek uit de zwoele salons van Parijs aan bod.

De Gitaarsalon Roadshow brengt klassieke muziek met hun eigen vermakelijke presentatie, en schijnt vooral een licht op het verhaal erachter. Een avond vol ontroering, humor en bovenal genieten.
De Gitaarsalon Roadshow is regelmatig te zien op Brava TV.

Mis het niet, want bij de CSN belééf je het.

okt
23
zo
3 guitarras @ Kapel van het Scheppersinstituut
okt 23 @ 11:00
3 guitarras @ Kapel van het Scheppersinstituut | Wetteren | Vlaanderen | België

Juan de Granero, gitaar
Kevin Van der Schueren, gitaar
Dieter Beerens, gitaar

Solorecital Danièle Van Os @ Ossendrecht
okt 23 @ 12:00 – 13:00
Solorecital Danièle Van Os @ Ossendrecht | Ossendrecht | Noord-Brabant | Nederland

Werken van J.S. Bach, A. Barrios M, S. Rak, F. Sor, J. Rodrigo…

okt
28
vr
Gitaren Festival Gent @ De bijloke, Christus koning kerk, St-Machariuskerk
okt 28 – okt 30 hele dag

14068109_1871454433076718_3886101262400703288_n

OrchestraTaar nodigt twee fantastische buitenlandse gitarenorkesten uit voor een driedaags festival van vrijdag 28.10 tot zondag 30.10.2016.

Enerzijds verwelkomen we het Orchestre de Guitares de Provence (Frankrijk) en anderzijds het Pražský Komorní Kytarový Orchestr (Tsjechië).

Decor voor deze ontmoetingen? Onder andere de concertzaal van De Bijloke! Hou alvast deze data vrij in jullie agenda’s!

okt
29
za
Stretto Duo mmv Klaske Bos @ De Kerk aan de Bonenburgerlaan
okt 29 @ 19:30
Stretto Duo mmv Klaske Bos @ De Kerk aan de Bonenburgerlaan | Heerde | Gelderland | Nederland

Kleinkunstig klassiek zou de juiste term kunnen zijn, maar eigenlijk ook weer niet. Of een klassiek concert met een vleugje verteltheater.

In ieder geval is wat het Stretto Duo doet, meer dan muziek alleen. Het zijn verhalen, gedichten, contemplaties en liederen. En voor de liederen hebben ze Klaske Bos meegebracht, die dan weer zingt wat ze samen geschreven hebben.

De verhalen hebben ze zelf bedacht, en de muziek zijn de creaties van Tonu Korvits, John Dowland en Ludovico Einaudi.

Het concert is gratis toegankelijk met een vrijwillige bijdrage na afloop.

okt
30
zo
Nico Couck / Transit Festival @ STUK
okt 30 @ 14:00
Nico Couck / Transit Festival @ STUK | Leuven | Vlaanderen | België

De jonge Vlaamse gitarist Nico Couck vroeg aan drie spraakmakende componisten om een solowerk voor hem te schrijven. Met Oscar Bianchi, Katherine Young en Trevor Bača staat dat meteen garant voor een heel gevarieerd panorama. De gitaar – akoestisch of elektrisch – wordt als het ware binnenstebuiten gekeerd en allerlei technieken, klanken en expressieve mogelijkheden worden blootgelegd. Het belooft een intens concert op te leveren, van subtiel manipuleren van de kleur van zes snaren, tot zinderende elektrische feedback.

Coproductie met ChampdAction & Internationales Musikinstitut Darmstadt

PROGRAMMA

Katherine Young – Earhart & the Queen of Spades (2016)
e-gitaar – Belgische creatie

Trevor Bača – Spiel der Dornen (2016)
gitaar – Belgische creatie

Oscar Bianchi – Ballerina (2016)
e-gitaar – Belgische creatie

INLEIDING
Klaas Coulembier, 13:30

nov
12
za
Bravo Big Band feat. Eric Vaarzon Morel @ Jazzstation
nov 12 @ 18:00
Bravo Big Band feat. Eric Vaarzon Morel @ Jazzstation | Brussel | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | België

Les membres de ce big band explosif partagent la même passion pour les grandes formations. Ici dirigé par le trompettiste Thomas Mayade, ce band réside habituellement au Bravo Bar, dorénavant fermé. Vous verrez alors, lors cette soirée, que le mélange de toutes les individualités apporte au groupe une forte personnalité avec un son à la fois rafraîchissant, moderne. Depuis le début de leur existence, ils ont déjà eu la chance de travailler avec de grands compositeurs tels que Michael Abene, John Ruocco, Frank Vaganée, Pierre Drevet, Lode Mertens, Klas Lindquist, Michel Herr et Johan Plomb. Les dix-huit musiciens joueront ici avec le grand guitariste hollandais Eric Vaarzon Morel, réputé aussi sur la scène jazz mondiale que dans le milieu flamenco.

Gitaarvirtuoos Deion Cho speelt in Museum Het Valkhof in Nijmegen @ Museum Het Valkhof
nov 12 @ 20:15
Gitaarvirtuoos Deion Cho speelt in Museum Het Valkhof in Nijmegen @ Museum Het Valkhof | Nijmegen | Gelderland | Nederland

Zaterdagavond 12 november treedt Deion Cho op in Museum Het Valkhof in Nijmegen. Deze gitaarvirtuoos en Tárrega-specialist verzorgt een muzikaal programma vol warme klanken en romantiek.

Deion is lid van de ‘Spanish Guitar Foundation’, een stichting die hem een bijzondere gitaar in bruikleen gaf, namelijk het Royal-model van Paulino Bernabé. Momenteel studeert hij in Madrid bij het ‘Real Conservatorio Superior de Música’ en in Düsseldorf bij maestro Joaquin Clerch. Bij Leo Brouwer en David Russell volgde hij masterclasses.
Deion is in 1992 geboren in Daegu, Zuid-Korea. Toen hij 13 jaar was, begon hij een studie klassieke gitaar bij maestro Sangki Hong, later bij Songou Lee en Ingeun Shin. Op jonge leeftijd gaf hij al diverse concerten. In 2010 ging hij naar Madrid om zijn muzikale vorming te verbreden. Daar won hij de eerste prijs van ‘IV Concurso Internacional de Guitarra Clásica GSD’. Zijn album ‘Latin Guitar Music’ kreeg uitstekende recensies. In 2015 werd hij uitgenodigd een concert te verzorgen in het Auditorio Nacional van Madrid, ter gelegenheid van de 75ste verjaardag van het Concierto de Aranjuez van Joaquin Rodrigo.

Deion staat garant voor romantische klanken. Ook dit GiCoN gitaarconcert in Museum Het Valkhof in Nijmegen belooft een onvergetelijk optreden te worden. Na afloop is er een gezellige Meet&Greet!

nov
18
vr
AGF ’16 – dag 1: A New World @ Cc Deurne
nov 18 @ 20:00
AGF '16 - dag 1: A New World @ Cc Deurne | Antwerpen | Vlaanderen | België

Het openingsconcert van het Antwerpen Gitaarfestival 2016 wordt een wervelende avond op zoek naar onbekende horizonten van een nieuwe wereld. Eerst is het tijd voor Ismar Kolčaković en Siebe Chau, laureaten van de gitaarwedstrijd 2015.

Daarna verkent de Schotse gitarist Allan Neave het Angelsaksische universum van nu. Op het menu staan onder andere werken van Peter Maxwell Davies en Don Patterson. Neave is over het kanaal een van de specialisten in hedendaagse gitaarmuziek. Tot slot krijgt u de smeltkroes van de Jordaans-Joegoslavische Karim Baggili. Met zijn vierkoppige band stelt hij tijdens het gitaarfestival zijn nieuwste cd aan het Vlaamse publiek voor.

bron: www.ccdeurne.be

nov
19
za
AGF ’16 – dag 2: Guitar Heroes @ Cc Deurne
nov 19 @ 20:00
AGF '16 - dag 2: Guitar Heroes @ Cc Deurne

Op zaterdagavond is het tijd voor helden en klassiekers. Jan Depreter brengt voor zijn concert het Rembrandt-collectief mee. Een programma met moois voor gitaar en strijkers. Sleutelwoorden zijn Joseph Haydn en Castelnuovo-Tedesco. Daarna is het tijd voor superster Pavel Steidl. Deze Tsjech breekt potten over de hele wereld met zijn even virtuoze als humoristische interpretaties van klassiekers van Luigi Legnani en Nicolo Paganini. Gegarandeerd davert het CC Deurne op zijn grondvesten als Steidl ook nog boventonen begint te zingen.

Het concert wordt om 19 u voorafgegaan door een lezing van de Duitse gitaarbouwer Thomas Merz. De lezing is in het Engels

https://www.youtube.com/watch?v=Mu1f9uzgyXg

bron: www.ccdeurne.be