Gitaarkalender

Welkom op de website van vzw, Gitaar, maar waar?.  U vindt hier een gitaarkalender voor België en Nederland, een blog met onze activiteiten ten voordele van jong gitaartalent én een overzicht van gitaarbouwers uit BE en NL. Iedereen kan gratis een bouwer aan de lijst of een evenement aan de kalender toevoegen.

okt
13
do
Gitaarfestival Zwolle @ Odeon Zwolle
okt 13 hele dag
Gitaarfestival Zwolle @ Odeon Zwolle | Zwolle | Overijssel | Nederland

Lukasz Kuropaczewski

Gitarist Lukasz Kuropaczewski is zonder enige twijfel één van de nieuwe gitaristen in de top. Geboren in Gniezno (Polen), studeerde hij onder meer bij Manuel Barrueco in de V.S.

Lukasz voerde premières uit van grote componisten als: A. Gilardino, K. Meyer, M. Gorecki, A. Tansman (Poolse premiere), K. Penderecki.

okt
14
vr
Gitaarfestival Zwolle @ Odeon Zwolle
okt 14 hele dag
Gitaarfestival Zwolle @ Odeon Zwolle | Zwolle | Overijssel | Nederland

Shiri Coneh
Gitariste Shiri Coneh (Israël) studeerde onder meer bij Joseph Urshalmi (Jerusalem) en Elliot Fisk (Salzburg), won talloze prijzen op grote Internationale concoursen, gaf concerten over de hele wereld en was soliste bij onder meer het Israeli Opera Orchestra, het Netanya Kibbutz Orchestra, kortom;

een nieuwe ster in de wereld van de gitaar!

okt
16
zo
Concert Gitaarsalon Roadshow @ Culturele Stichting Niedorp Lucaskerk
okt 16 @ 20:00
Concert Gitaarsalon Roadshow @ Culturele Stichting Niedorp  Lucaskerk  | Winkel | Noord-Holland | Nederland

Gitaarsalon Roadshow

Zes topgitaristen gaan met elkaar op pad; live in concert. Ze nemen het publiek mee door de wereld van de akoestische gitaar en brengen de luisteraar in aanraking met de vele gezichten van hun geliefde instrument. Ze laten zien en horen hoe de gitaar als geen ander instrument klassieke muziek met vele muziekstijlen en culturen verbindt.
Een indrukwekkende verzameling aan instrumenten van allerlei soorten en maten in een naadloze stroom van verschillende bezettingen (solo, duo, trio, compleet ensemble …..) verwent het oor met een enorme klankrijkdom.

Night and Day is de titel van het nieuwe programma van de Gitaarsalon Roadshow, dat het publiek meevoert op een muzikale reis.
De eerste helft bevat zonnige muziek van Praetorius en Bach tot aan de Mediterraan.
In het tweede deel komt muziek uit de ‘film noir’, zinderende ‘hot-club- en tangomuziek uit de zwoele salons van Parijs aan bod.

De Gitaarsalon Roadshow brengt klassieke muziek met hun eigen vermakelijke presentatie, en schijnt vooral een licht op het verhaal erachter. Een avond vol ontroering, humor en bovenal genieten.
De Gitaarsalon Roadshow is regelmatig te zien op Brava TV.

Mis het niet, want bij de CSN belééf je het.

okt
29
za
Stretto Duo mmv Klaske Bos @ De Kerk aan de Bonenburgerlaan
okt 29 @ 19:30
Stretto Duo mmv Klaske Bos @ De Kerk aan de Bonenburgerlaan | Heerde | Gelderland | Nederland

Kleinkunstig klassiek zou de juiste term kunnen zijn, maar eigenlijk ook weer niet. Of een klassiek concert met een vleugje verteltheater.

In ieder geval is wat het Stretto Duo doet, meer dan muziek alleen. Het zijn verhalen, gedichten, contemplaties en liederen. En voor de liederen hebben ze Klaske Bos meegebracht, die dan weer zingt wat ze samen geschreven hebben.

De verhalen hebben ze zelf bedacht, en de muziek zijn de creaties van Tonu Korvits, John Dowland en Ludovico Einaudi.

Het concert is gratis toegankelijk met een vrijwillige bijdrage na afloop.

nov
12
za
Gitaarvirtuoos Deion Cho speelt in Museum Het Valkhof in Nijmegen @ Museum Het Valkhof
nov 12 @ 20:15
Gitaarvirtuoos Deion Cho speelt in Museum Het Valkhof in Nijmegen @ Museum Het Valkhof | Nijmegen | Gelderland | Nederland

Zaterdagavond 12 november treedt Deion Cho op in Museum Het Valkhof in Nijmegen. Deze gitaarvirtuoos en Tárrega-specialist verzorgt een muzikaal programma vol warme klanken en romantiek.

Deion is lid van de ‘Spanish Guitar Foundation’, een stichting die hem een bijzondere gitaar in bruikleen gaf, namelijk het Royal-model van Paulino Bernabé. Momenteel studeert hij in Madrid bij het ‘Real Conservatorio Superior de Música’ en in Düsseldorf bij maestro Joaquin Clerch. Bij Leo Brouwer en David Russell volgde hij masterclasses.
Deion is in 1992 geboren in Daegu, Zuid-Korea. Toen hij 13 jaar was, begon hij een studie klassieke gitaar bij maestro Sangki Hong, later bij Songou Lee en Ingeun Shin. Op jonge leeftijd gaf hij al diverse concerten. In 2010 ging hij naar Madrid om zijn muzikale vorming te verbreden. Daar won hij de eerste prijs van ‘IV Concurso Internacional de Guitarra Clásica GSD’. Zijn album ‘Latin Guitar Music’ kreeg uitstekende recensies. In 2015 werd hij uitgenodigd een concert te verzorgen in het Auditorio Nacional van Madrid, ter gelegenheid van de 75ste verjaardag van het Concierto de Aranjuez van Joaquin Rodrigo.

Deion staat garant voor romantische klanken. Ook dit GiCoN gitaarconcert in Museum Het Valkhof in Nijmegen belooft een onvergetelijk optreden te worden. Na afloop is er een gezellige Meet&Greet!

nov
19
za
Concert ‘OSTINATO’ – Nederlands Jeugd Gitaarorkest olv Peter Constant @ Oosterkerk Amsterdam
nov 19 @ 20:30
Concert ‘OSTINATO’ - Nederlands Jeugd Gitaarorkest olv Peter Constant @ Oosterkerk Amsterdam | Amsterdam | Noord-Holland | Nederland

In de prachtige akoestiek van de Oosterkerk brengt het Nederlands Jeugd Gitaarorkest (NJGO) een verrassend programma. ‘Ostinato’ refereert aan de techniek die componisten gebruiken om de deur open te zetten naar een breed palet van resonantie en klankkleur.

De luisteraar wordt omringt door de warme klanken van dit meest populaire instrument: de gitaar! Van Middeleeuws geïnspireerde composities tot Minimal Music, werken van o.a. Purcell, Giuliani, Kruisbrink en Pritchard.

Gastsolisten: Marion Schaap en Peter Constant (artistiek leiders van Stichting Gitaarorkest Nederland) zullen tevens als Z.o.o. guitar duo te horen zijn.
Zaterdag 19 november 20:30
Oosterkerk
Kleine Wittenburgerstraat 1
1018 LS Amsterdam
Toegang: vrijwillige donatie

Meer info op www.gitaarorkest.nl
Vind ons op youtube: goo.gl/GC7BxF
Vind ons op facebook: https://www.facebook.com/nederlandsjeugdgitaarorkest/

nov
26
za
Claudia y Manito @ Podiumkerkje
nov 26 @ 20:00 – 22:30
Claudia y Manito @ Podiumkerkje | Grevenbicht | Limburg | Nederland

Een voorstelling vol Zuid-Amerikaanse klanken, gebracht door Claudia van Trigt (zang, gitaar, Paraguayaanse harp) en Manito (gitaar). Flamenco en zigeunertraditionals.

Meesters op de Gitaar: Marcin Dylla @ Concertgebouw Amsterdam - Kleine Zaal
nov 26 @ 20:15
Meesters op de Gitaar: Marcin Dylla @ Concertgebouw Amsterdam - Kleine Zaal | Amsterdam | Noord-Holland | Nederland

Marcin Dylla
De Washington Post schaarde Marcin Dylla onder ‘the most gifted guitarists on the planet’ en noemde hem een zeldzaam fenomeen. Nooit speelde deze Poolse gitarist popmuziek, rock & roll of jazz. Al van kinds af aan voelt Marcin Dylla zich thuis in de klassieke muziek. Dat blijkt ook uit zijn programma met traditionele gitaarklassiekers en de grote componisten: Heitor Villa Lobos, Manuel Maria Ponce én, een primeur in Meesters op de Gitaar: Nocturnal after John Dowland van Benjamin Britten.

Pleitbezorger van het luisteren
De Poolse gitarist Marcin Dylla maakt zich sterk voor het luisteren naar muziek. Maar dan ook écht luisteren. Muziek is niet iets om bij weg te dromen. Achtergrondmuziek vergelijkt hij met het gedachteloos wegslobberen van een fantastische fles wijn. ‘Luisteren is een intellectueel, emotioneel en vooral een bewust proces’, vindt Dylla. En de beste plek om te luisteren is de concertzaal. ‘Hier kun je je voor honderd procenten focussen.’

PROGRAMMA

o.a. Benjamin Britten – Nocturnal after John Dowland, op. 70

Dit concert heeft een pauze

bron: www.concertgebouw.nl

nov
27
zo
NooTstop Sessies, María Marín (gitaar & zang) Edsart Udo de Haas (gitaar) @ NooTstop Sessies
nov 27 @ 15:00
NooTstop Sessies, María Marín (gitaar & zang) Edsart Udo de Haas (gitaar) @ NooTstop Sessies | Tilburg | Noord-Brabant | Nederland

María Marín en Edsart Udo de Haas zijn een waanzinnig op elkaar ingespeeld duo dat voor de 2e keer optreed tijdens de NooTstop Sessies.

dec
6
di
Christiaan de Jong, solo lunch concert @ Van Houtenkerk (Dikke Jasconcert)
dec 6 @ 12:30
Christiaan de Jong, solo lunch concert @ Van Houtenkerk (Dikke Jasconcert) | Weesp | Noord-Holland | Nederland

Christiaan de Jong: klassieke gitaar

Programma:
Dusan Bogdanovic: 3 Easier Polymetric Studies
Bela Bartok: 2 Duo’s voor 2 violen (bew. C. de Jong) + improvisatie
Ralph Towner: Green and Golden
Keith Jarrett: Coral + improvisatie
Christiaan de Jong: 4 Twelve Tone Studies (worldpremiere)
C. Mertz: Nocturne Op. 4, No. 1
Christiaan de Jong: Prelude Hommage to G. Ligetti (worldpremiere)
Astor Piazzolla : La Muerte del Angel

entree: vrije gift