Welkom op de website van vzw, Gitaar, maar waar?. U vindt hier een gitaarkalender voor België en Nederland, een blog met onze activiteiten ten voordele van jong gitaartalent én een overzicht van gitaarbouwers uit BE en NL. Iedereen kan gratis een bouwer aan de lijst of een evenement aan de kalender toevoegen.
Antwerpen gitaarfestival preludeconcert
Spanish Gardens (Jan Depreter, Cedric Honings en Jasper Iturrospe)
Terwijl de lente de stad opnieuw probeert in te palmen, presenteert CC Deurne een avond met warmbloedige Spaanse gitaarmuziek. Het concert Spanish Gardens is de prelude voor de vijfde editie van het Antwerpen Gitaarfestival dat op 27,28 en 29 november exclusief in het CC Deurne plaatsvindt.
De Spaanse concertavond op 22 mei start met Cedric Honings en Jasper Iturrospe, de twee jonge laureaten die in 2014 de festivalwedstrijd wonnen. Ze delen de affiche met Jan Depreter, internationaal gitaarvirtuoos en tevens oprichter van het festival. Het publiek in Deurne kan tijdens dit concert kennismaken met zijn nieuwste cd gewijd aan Joaquin Turina. Alles wat deze Spaanse componist voor gitaar solo heeft geschreven kreeg in deze opname een plaats.
Beschouw dit concert gerust als een voorsmaakje voor het gitaartalent dat deze herfst opnieuw naar onze stad afzakt. Zoals elk jaar gaat de affiche van het Antwerpen Gitaarfestival opnieuw voor de absolute top onder de internationale gitaarvirtuozen.

Graag nodig ik jullie namens het Canto Collectief uit om te komen luisteren naar onze uitvoering van Canto Ostinato in De Nieuwe Yogaschool in Amsterdam!
Wat:
Canto Ostinato – Simeon ten Holt, arrangement voor vier gitaren door Roel Goedhart en Ward Spanjers.
Het betreft een savasana-concert (ligconcert) waarbij u, al liggend op een yogamat, kunt genieten van onze prachtige klanken.
Wie:
Canto Collectief
Canto Collectief is a new group consisting of four young guitarists who excelled during their studies at different conservatories. The group is active in new music and chamber music in the Netherlands and abroad, eager to show people the unique quality of their instrument and it’s potential in new environments. They are the FIRST GROUP to play the famous Canto Ostinato on guitar.
Members of Canto Collectief:
Roel Goedhart
Elliot Simpson
Martin van Hees
Rosa van Ginneke
Meer informatie:
http://www.denieuweyogaschool.nl/savasana-concert-leah_23-mei
Reserveren:
info@roelgoedhart.nl
Prijs:
Voorverkoop €12,50
Aan de deur €15,-
Graag tot dan!

Multimediale voorstelling door Paul en Menno de Nooijer (film, fotografie), Jorrit Tamminga (compositie, elektronica), Erik Bosgraaf (blokfluit) en Izhar Elias (gitaar).
Een storm steekt op in het hoofd van de man op het moment dat hij van de uroloog te horen krijgt dat hij prostaatkanker heeft. Vanaf dat moment buitelen herinneringen, toekomstillusies, dromen en werkelijkheid over elkaar heen.
Een poëtische reis door het leven vanaf geboorte tot dood.

Het Nederlands Mandoline Kamerorkest Het CONSORT olv Alex Timmerman en het Baldur Gitaar Ensemble delen deze avond het podium. In wat door het Baldur hun thuiskerk genoemd wordt zullen beide ensembles een gevarieerd programma brengen met werken van o.a. Nogueira, Cardoso, van der Staak, Händel en Mozart.
Het Baldur zal de premiere spelen van het voor hun geschreven Disambiguation&Magic Image van de Griekse componist Nickos Harizanos en Het CONSORT zal het unieke Concert voor Gitaar laten horen van Chris Mouter met Tom Edskes als solist van dienst.
Meer informatie via info@sjorsholleboom.nl

Schedule Masterclass Leo Brouwer *updated* All events free! June 4th 09.15-10.15 Documentary Leo Brouwer Homo ludens (45 min. aprox) 10.15-10:45 Short speech by Mtro. Brouwer, followed by questions from the students 11:00-11:40 Solo Masterclass, Chris Melas 11:40-12:20 Solo Masterclass, Jorrit Douwes 12:20-13:00 Solo Masterclass, Kristina O. Vårlid 15.30-17.30 Meeting and interview with composition students 21:00. Opening Concert, Sabrina Vlaskalic June 5th 09:30-09:55 Solo Masterclass, Dunja Stevanovic 09:55-10:20 Solo Masterclass, Tessa van der Veen 10:20-11:00 Solo Masterclass, Thijs Kevenaar 11:00-11:40 Solo Masterclass, Sophie Winsemius 11:40-12:20 Solo Masterclass, Chao Pan 12:20-13:00 Chamber Music Masterclass, Guitar Quartet 13:00-13:40 Chamber Music Masterclass, Guitar and Voice 20:00 Student Concert June 6th 14:00-14:40 Solo Masterclass, Ilse Hoekstra 14:40-15:20 Solo Masterclass, Jasper Reitsma 15:20-16:00 Solo Masterclass, Joao Pedro Monteiro 16:00-16:40 Chamber Music Masterclass, Piano Trio 16:40-17:20 Chamber Music Masterclass, Baldur Guitar Trio 17:20-18:00 Chamber Music Masterclass, Guitar Quintet 20:00 Student Concert

Precies 100 jaar geleden, tijdens de nacht van 6 op 7 juni 1915, heeft Reginald Warneford (Brits gevechtspiloot) als eerste in de geschiedenis een reusachtige Zeppelin van 185 (!) meter lang kunnen raken met zijn laatste bom boven Gent. Daarna is de Zeppelin LZ37 neergestort hier om de hoek van het atelier te St.-Amandsberg.
Frederik Verstraeten is sinds meer dan 3 jaar een herdenking aan het voorbereiden in het Groot Begijnhof te St.-Amandsberg waarbij dit concert 1 van de hoogtepunten wordt ter nagedachtenis van Reginald Warneford. Info: www.luchtschipontploftboven.gent
Hierbij nodigt Lutherie Decorte iedereen uit voor een concert met 2 topmuzikanten op zaterdag 6 juni 2015 om 19.30u. in de kerk van het Groot Begijnhof te St.-Amandsberg met Jan Depreter (klassieke gitaar) en Wouter Vercruysse (cello). Daarnaast brengt Sylvie Marie eigen werk uit haar talrijke dichtenbundels.
Om 18.30u. heeft Frederik Verstraeten een rondleiding in de tentoonstelling “Luchtschip ontploft boven Gent”.
Tickets rondleiding + concert: VVK: 12 euro, ADK: 14 euro
Toegangskaarten kunnen gereserveerd worden via mail: kurtdecorte@lutheriedecorte.be of bel 0486/284666.

Een dubbelconcert door twee Nederlandse gitaartalenten:
Rolf van Meurs studeerde klassiek gitaar aan het Conservatorium Tilburg bij Tom Burmanje en Enno Voorhorst. Onder leiding van Raphaella Smits uit België behaalde hij in 2014 zijn Masterexamen met de grootste onderscheiding.
Martin van Hees won in 2010 het Lions Gitaarconcours. In 2014 studeerde hij cum laude én onderscheiding af aan het Koninklijk Conservatorium. Hij kreeg les van Zoran Dukic en Enno Voorhorst. Van Hees speelde reeds in fameuze zalen als Het Concertgebouw en de Koninklijke Schouwburg.
Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen.