Welkom op de website van vzw, Gitaar, maar waar?. U vindt hier een gitaarkalender voor België en Nederland, een blog met onze activiteiten ten voordele van jong gitaartalent én een overzicht van gitaarbouwers uit BE en NL. Iedereen kan gratis een bouwer aan de lijst of een evenement aan de kalender toevoegen.

Duo Tarantelle is voortgekomen uit de samenwerking van twee jonge gitaristen, Stijn Konings en Romaric Martin, in de kamermuziekklas van het “Conservatoire Jacques Thibaud” in Bordeaux. Sinds september 2012 zetten ze hun werk voort buiten deze klas en geven vervolgens concerten in Frankrijk en België. Sterk beïnvloed door duo’s als Williams-Bream en Presti-Lagoya, interesseren ze zich in de geschiedenis van hun instrument. Hierin worden ze bijgestaan door Bruno Marlat, historicus en gitaarleraar, en Olivier Chassain, gitaarleraar aan het” Conservatoire National Supérieur” van Parijs.
Duo Tarantelle zal werken spelen van o.a. J.K. Mertz, N. Coste, C. Debussy en M. De Falla. Het 19de-eeuwse deel van het programma zal op originele Roudhloff-gitaren (ca. 1820) gespeeld worden.
Inkom:
€10
€8 (Studenten)
Gratis (-10 jaar)
Een moment om Roland Dyens te herdenken die op dinsdag 7 maart voor het eerst naar Antwerpen zou komen voor een concert en masterclasses de dagen nadien. Helaas zullen we hem moeten missen maar we willen hem eren en herinneren die avond. Het gitaarminnend publiek zal er onder andere zijn befaamde bewerking van My Funny Valentine en zijn octet Rythmaginaires horen. Het programma belooft erg veelzijdig en sprekend te worden. Nadien nodigen we jullie uit voor een drankje in de witte foyer.
Reserveren kanvia deze link.

Gitaarorkest Cuerda biedt de mogelijkheid aan vergevorderde en afgestudeerde muziekacademiestudenten om zich verder te bekwamen in het ensemblespel.
Onder leiding van Luc Moons brengt Cuerda een zeer gevarieerd programma.
Het repertoire gaat van hedendaagse tot klassieke werken. Zo staan er onder andere bekende composities van Mozart en Boccherini, als ook hedendaagse filmmuziek op het programma.

Rafael Aguirre
De Spaanse gitarist Rafael Aguirre maakte op zestienjarige leeftijd zijn debuut met het beroemde Concierto d’Aranjuez en vestigde daarmee voorgoed zijn naam. Rafael Aguirre is duizelingwekkend virtuoos, ongekend muzikaal en een van de meest gevierde gitaristen van het moment. Met zijn internationale concertreizen past hij naadloos in de traditie van zijn beroemde landgenoten Andrés Segovia en Narciso Yepes.
Spaanse gitaartraditie
De gitaar is onlosmakelijk met Spanje verbonden. Dat geldt niet alleen voor de flamenco maar ook de klassieke gitaarmuziek. Met het onvermoeibaar aanmoedigen van componisten om te schrijven voor zijn instrument leverde Andrés Segovia een ongekend belangrijke bijdrage aan de uitbreiding van het repertoire. Narciso Yepes was een van de eersten die 16e en 17e eeuwse vihuela- en luitrepertoire voor de gitaar ontsloten. Mede dankzij deze Spaanse grootmeesters is de gitaar als concertinstrument niet meer weg te denken van de internationale concertpodia. Rafael Aguirre betreedt het pad dat zij plaveiden.

De fantastische Spaanse gitarist Fernando Espí is te gast in Ossendrecht.
Hij heeft muziekwetenschappen, muziekgeschiedenis en gitaarbouw gestudeerd en is gespecialiseerd in het bespelen van oude tokkelinstrumenten. In het dagelijks leven is hij gitaardocent aan het conservatorium van Salamanca. Zie www.fernandoespi.com
Op zaterdag 18 maart geeft hij vanaf 14.00 uur Masterclasses. Toehoorders gratis.
Op zondag 19 maart geeft hij een concert.
Dit concert begint om 12.00 uur in de kapel van de Volksabdij en duurt ongeveer 1 uur. Vanaf 11.30 bent u welkom.
Entree €10 (voor kinderen tot 12 jaar €5).
Reserveren voor een plaats in het voorste gedeelte van de kapel kan via leongitaar.2@gmail.com of tel. 0031 (0) 164 642619

The Guitarclass of the Conservatoire Royal de Liège welcomes you on March 21 for two events :
– MASTERCLASS EDUARDO ISAAC
from 10:00 to 12:30 and 14:00 to 16:30
– CONCERT of the Guitarclass of the Conservatoire Royal de Liège
19:00
Guitar Teachers at CrLg : Adrien BROGNA and Hughes KOLP
Free entrance
Alberto Mesirca in concert op woensdagavond 22 maart. De dagen nadien geeft hij masterclasses aan de studenten van het Koninklijk Conservatorium Antwerpen.

Labryénco is een flamenco band opgericht door gitarist/componist Alain Labrie, die de beste muzikanten om zich heen heeft verzameld. Hun muziek is een overweldigende mix van flamenco gitaar, vette groovy percussi, warme fretloze bas, virtuoze viool en fantastische flamenco vocalen. Live brengt dit gezelschap een wervelende muzikale show aangevuld met spetterende dans.
Bezetting: Alain Labrie: gitaar/composities
Antal Steixner: percussie
Franklin Heilijgers: basgitaar
Pablo Martinez Hernandez: zang

Antonio Segura – Marco Tamayo & Anabel Montesinos – Berta Rojas – Maximo Diego Pujol – Laurent Blanquart – Frédéric Zigante
Verschillende kunstenaars en pedagogen van het Brussels International Guitar Festival & Competition zullen hun muzikale ervaring en interpretatieve advies geven aan de studenten, toekomstige professionals, van de klas gitaar van het Conservatoire Royal de Bruxelles, onder de vorm van master classes open voor het publiek …
VRIJDAG 21 APRIL 2017
13:30 – 16:30 : Antonio Segura
ZATERDAG 22 APRIL 2017
13:30 – 16:30 : Marco Tamayo & Anabel Montesinos
ZONDAG 23 APRIL 2017
09:30 – 12:30 : Berta Rojas
MAANDAG 24 APRIL 2017
Máximo Diego Pujol : 09:30 – 12:30
MAANDAG 24 APRIL 2017
Laurent Blanquart : 13:30 – 16:30
DINSDAG 25 APRIL 2017
Frédéric Zigante : 09:30 – 12:30
Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen.