Welkom op de website van vzw, Gitaar, maar waar?. U vindt hier een gitaarkalender voor België en Nederland, een blog met onze activiteiten ten voordele van jong gitaartalent én een overzicht van gitaarbouwers uit BE en NL. Iedereen kan gratis een bouwer aan de lijst of een evenement aan de kalender toevoegen.

Uit de vele composities voor fluit en gitaar zoeken Anke Lauwers en Danièle Van Os voortdurend naar nieuwe en minder gekende werken om voor publiek te brengen. Dit zorgt voor een uniek, veelzijdig en boeiend repertoire.
In hun programma Mountain Songs wisselen dansen en liederen uit het Noord-Amerika en Europa van de 20ste en 21ste eeuw elkaar af met de Mountain Songs van Robert Beaser. Dit resulteert in een hedendaags programma met zowel mooie melodieën en mysterieuze samenklanken als een rustig en ontroerend karakter.
vzw Gitaar, maar waar? presenteert:
– ter promotie van jong gitaartalent –
OMAR MASSA – LUCIANO MASSA
duo bandoneon – gitaar
14 januari 2017 – 19u30
Voorprogramma:
Sara Rutten – Robbert Decruyenaere
Een avond met Argentijnse- en Barokmuziek.
Omar en Luciano Massa tonen je de Argentijnse Tango van haar intieme kant. Op virtuoze wijze laten ze je kennismaken met Argentijnse volksmuziek en de herkomst van de bandoneon.
Op het programma staan solo, maar vooral duo-composities van ondermeer Astor Piazzolla, Atahualpa Yupanqui, Carlos Guastavino en Ernst Gottlieb Baron.
Zoals steeds geven we ook jonge gitaristen de kans om te schitteren op ons podium. Deze keer spelen Sara Rutten (NL) en Robbert Decruyenaere (BE) een Zuid-Amerikaans repertoire als voorproefje van het hoofdprogramma.
LOCATIE:
Sint-Hubertuskapel Monasterium Poortackere
Oude Houtlei 56, Gent (BE)
TICKETS:
Tickets: €15 / €12 (reductie -18j)
Reservatie aanbevolen via reservatie@gitaarmaarwaar. com of 0497/89.48.35.
Storten op BE73 0017 2684 8560 met vermelding naam en ‘winterconcert’
Mogelijkheid om iets te drinken voor en na het concert. Expositie van gitaren/ cd’s / partituren.

Duo Tarantelle is voortgekomen uit de samenwerking van twee jonge gitaristen, Stijn Konings en Romaric Martin, in de kamermuziekklas van het “Conservatoire Jacques Thibaud” in Bordeaux. Sinds september 2012 zetten ze hun werk voort buiten deze klas en geven vervolgens concerten in Frankrijk en België. Sterk beïnvloed door duo’s als Williams-Bream en Presti-Lagoya, interesseren ze zich in de geschiedenis van hun instrument. Hierin worden ze bijgestaan door Bruno Marlat, historicus en gitaarleraar, en Olivier Chassain, gitaarleraar aan het” Conservatoire National Supérieur” van Parijs.
Duo Tarantelle zal werken spelen van o.a. J.K. Mertz, N. Coste, C. Debussy en M. De Falla. Het 19de-eeuwse deel van het programma zal op originele Roudhloff-gitaren (ca. 1820) gespeeld worden.
Inkom:
€10
€8 (Studenten)
Gratis (-10 jaar)
Een moment om Roland Dyens te herdenken die op dinsdag 7 maart voor het eerst naar Antwerpen zou komen voor een concert en masterclasses de dagen nadien. Helaas zullen we hem moeten missen maar we willen hem eren en herinneren die avond. Het gitaarminnend publiek zal er onder andere zijn befaamde bewerking van My Funny Valentine en zijn octet Rythmaginaires horen. Het programma belooft erg veelzijdig en sprekend te worden. Nadien nodigen we jullie uit voor een drankje in de witte foyer.
Reserveren kanvia deze link.

Gitaarorkest Cuerda biedt de mogelijkheid aan vergevorderde en afgestudeerde muziekacademiestudenten om zich verder te bekwamen in het ensemblespel.
Onder leiding van Luc Moons brengt Cuerda een zeer gevarieerd programma.
Het repertoire gaat van hedendaagse tot klassieke werken. Zo staan er onder andere bekende composities van Mozart en Boccherini, als ook hedendaagse filmmuziek op het programma.

The Guitarclass of the Conservatoire Royal de Liège welcomes you on March 21 for two events :
– MASTERCLASS EDUARDO ISAAC
from 10:00 to 12:30 and 14:00 to 16:30
– CONCERT of the Guitarclass of the Conservatoire Royal de Liège
19:00
Guitar Teachers at CrLg : Adrien BROGNA and Hughes KOLP
Free entrance
Alberto Mesirca in concert op woensdagavond 22 maart. De dagen nadien geeft hij masterclasses aan de studenten van het Koninklijk Conservatorium Antwerpen.

Antonio Segura – Marco Tamayo & Anabel Montesinos – Berta Rojas – Maximo Diego Pujol – Laurent Blanquart – Frédéric Zigante
Verschillende kunstenaars en pedagogen van het Brussels International Guitar Festival & Competition zullen hun muzikale ervaring en interpretatieve advies geven aan de studenten, toekomstige professionals, van de klas gitaar van het Conservatoire Royal de Bruxelles, onder de vorm van master classes open voor het publiek …
VRIJDAG 21 APRIL 2017
13:30 – 16:30 : Antonio Segura
ZATERDAG 22 APRIL 2017
13:30 – 16:30 : Marco Tamayo & Anabel Montesinos
ZONDAG 23 APRIL 2017
09:30 – 12:30 : Berta Rojas
MAANDAG 24 APRIL 2017
Máximo Diego Pujol : 09:30 – 12:30
MAANDAG 24 APRIL 2017
Laurent Blanquart : 13:30 – 16:30
DINSDAG 25 APRIL 2017
Frédéric Zigante : 09:30 – 12:30
Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen.