Gitaarkalender

Welkom op de website van vzw, Gitaar, maar waar?.  U vindt hier een gitaarkalender voor België en Nederland, een blog met onze activiteiten ten voordele van jong gitaartalent én een overzicht van gitaarbouwers uit BE en NL. Iedereen kan gratis een bouwer aan de lijst of een evenement aan de kalender toevoegen.

sep
6
zo
Zomerconcert Kobe Lefebvre @ Kerk 't Gaverke (Waregem)
sep 6 @ 19:30 – 20:45

Om de zomer feestelijk af te sluiten, speelt klassieke gitarist Kobe Lefebvre voor u een concert met toegankelijke klassieke muziek (Mompou, Giuliani) afgewisseld door Zuid-Amerikaanse liederen.
Toegang tot dit concert is gratis maar omwille van coronaregels wordt gevraagd om op voorhand eventueel samen met je bubbel te registreren via onderstaande link
https://forms.gle/81x83dHKxbtj9oiT6
Naar het concert komen zonder vooraf geregistreerd te hebben is ook mogelijk.
Na het concert wordt om een vrije bijdrage gevraagd.
Het dragen van een mondmasker is ten allen tijde verplicht in de kerk.

sep
19
za
Compressions Live! @ Ryckevelde Parkkaffee
sep 19 @ 20:00 – 22:00
Compressions Live! @ Ryckevelde Parkkaffee | Damme | Vlaanderen | België

Compressions is de Belgische ambassadeur van Dire Straits. 

Frontman Alexander Makay deelt niet alleen een Hongaarse vader en West-Europese moeder met Mark Knopfler, maar specialiseerde zich ook in diens unieke gitaarstijl.
Elk lid van de vijfkoppige band is ervaren in diverse stijlen wat hen verenigt in deze encyclopedische muziek.
Tijdloze songs als Brothers in Arms, Romeo and Juliet en Sultans of Swing behoren tot het repertorium. Ook vergeten pareltjes uit de vroege periode zoals Single Handed Sailor en Angel of Mercy worden afgestoft om het publiek kennis te laten maken met geniale muziek van Dire Straits.
Alexander Makay – Gitaren/lead vocals
Brecht Degryse – Keys/backing vocals
Maarten Arnou – Bas/backing vocals
Jochen Struyf – Keys/rhythm guitar
Hélène Deklerck – Drums

sep
22
di
Duo Como presents Douce Joie @ Zomerfabriek, Zomer van Antwerpen
sep 22 @ 20:00 – 21:15
Duo Como presents Douce Joie @ Zomerfabriek, Zomer van Antwerpen | Antwerpen | Vlaanderen | België

In hun nieuwe programma, Douce Joie, vertolken Emma Wills en Sebastian Enriques vertolken op gitaar en accordeon niet alleen originele werken, maar ook eigen arrangementen van onder meer A. Piazzolla, R. Galliano, T. Gubisch, R. Balkanski, B. Lagrene, etc. Deze twee muzikanten barsten van passie voor muziek en nemen je met een zachte zomerbries mee naar ritmische, vreugdevolle, speelse, maar ook gevoelige sferen. Douce Joie is daardoor een kleurrijk programma waarmee Duo Como de zoete vreugde van warme zomeravonden en hun liefde voor muziek wil overbrengen op hun publiek.

Geniet!

sep
24
do
Duo Como presents Douce Joie @ Cultuurcentrum de Polygoon - Brasschaat
sep 24 @ 20:00 – 21:00
Duo Como presents Douce Joie @ Cultuurcentrum de Polygoon - Brasschaat | Brasschaat | Vlaanderen | België

Duo Como, gitariste Emma Wills & accordeonist Sebastian Enriques, slaat voor het eerst zijn vleugels uit met een eigen programma, Douce Joie. Een zoete, vreugdevolle mix van lichte & elegante klassieke muziek, jazz en uitgesproken Zuiderse ritmes. In dit programma vertolken Sebastian en Emma op accordeon en gitaar niet alleen originele werken, maar ook eigen arrangementen, van onder meer A. Piazzolla, R. Galliano, T. Gubitsch, R. Balkansi, H. Doktorski, B. Lagrene, E. Morricone, Korrontzi, etc.

Deze twee muzikanten barsten van de passie voor muziek en nemen je met een zachte zomerbries mee naar ritmische, vreugdevolle, speelse maar ook gevoelige sferen. Douce Joie is daardoor een kleurrijk programma waarmee Duo Como de zoete vreugde van warme zomeravonden en de liefde voor het spelen van muziek wil overbrengen op hun publiek.

Inschrijven via depolygoonvzw@gmail.com met namen en aantal personen of bel op 0468 49 72 50.

Voor maximum 25 personen. Wees er snel bij, want volzet is volzet.

okt
24
za
Reyter/Buyl @ STUK, Leuven
okt 24 hele dag
Reyter/Buyl @ STUK, Leuven | Leuven | Vlaanderen | België

Eigenlijk zijn dit twee mini-concerten voor de prijs van één. Nico Couck, die al meermaals zijn gitaarheldenstatus kracht bijzette op Transit, brengt gloednieuw werk voor elektrische gitaar van Eva Reiter. Maarten Buyl laat sopraan Naomi Beeldens een hybride dialoog aangaan met een virtuele elektronische dubbelganger van haar stem: vocaal vuurwerk en theatrale performance.

COPRODUCTIE INTERNATIONALES MUSIKINSTITUT DARMSTADT, CHAMPDACTION

okt
25
zo
color 12 guitares @ eglise saint lambert 5100 naninne
okt 25 @ 15:30
color 12 guitares @ eglise saint lambert 5100 naninne | Namur | Wallonie | België

COLOR 12 guitares …meer dan 200 concerten in België , Frankrijk , Engeland , Nederland … , gitaar zoals U die nooit ervaren hebt , werken voor het orkest geschreven door de grootste componisten …waarvan wij de ” tekening ” hebben behouden , maar de kleur veranderd … ongehoorde , onverwachten klanken , een rijke
polyphonie , een gekke polychromie , een dwaze energie ! Uniek in België .
Saint Saens , Bartok , JS Bach , Tchaikowsky , De Falla , Copland , Britten , …maar ook originele stukken geschreven door N.Leclercq die het ensemble dirigeert .
Ze willen U verbazen , verrassen , ….het concert word met humor getint .
Wij vieren onze 4de C.D. , de musici treden op in het rood , groen , geel , blauw , oranje , paars …, kinderen zijn toegelaten

okt
28
wo
Duo Robert Denies & Danièle Van Os @ De Brug Lier (CC Lier)
okt 28 @ 20:15 – 21:45
Duo Robert Denies & Danièle Van Os @ De Brug Lier (CC Lier) | Lier | Vlaanderen | België

Duo Robert Denies & Danièle Van Os brengt een boeiende greep uit het klassieke gitaarrepertoire van voornamelijk Spaanse, Zuid-Amerikaanse en Russische componisten. Het instrumentale kleurenpalet wordt verruimd door het gebruik van een octaafgitaar in eigen arrangementen van grootmeesters als Debussy en Ravel. Daarnaast weet Robert met zijn stem en interpretatie in de ziel te kruipen van Franse chansoniers als Serge Gainsbourg en Michel Berger. Met deze verrassende combinatie presenteert het duo een unieke en zeer gevarieerde concertervaring.

nov
6
vr
In het hoofd van de componist – Wim Henderickx en Daan Janssens @ Concertgebouw, Brugge
nov 6 @ 20:00
In het hoofd van de componist - Wim Henderickx en Daan Janssens @ Concertgebouw, Brugge | Brugge | Vlaanderen | België

Altijd al willen weten hoe een componist te werk gaat? Wim Henderickx en Daan Janssens geven je een exclusieve inkijk in hun werkproces. Terwijl Daan je vertelt hoe de Angel Room hem inspireerde voor zijn nieuwste werk voor (elektrische) gitaar, gaat Wim dieper in over hoe de vergankelijkheid van het leven hem inspireerde voor zijn Memento Mori voor piano. Als toeschouwer word je haast één met de artiest. Je kan bijna hun gedachten denken, de wazige klanken horen die in hun geest opdoemen.

dec
1
di
“Advent Season” – Brussels International Guitar Festival & Competition – ONLINE @ Online
dec 1 @ 20:00 – dec 24 @ 20:30
"Advent Season" - Brussels International Guitar Festival & Competition - ONLINE @ Online

De 9e editie van het Brussels International Guitar Festival & Competitions, het niet te missen en langverwachte evenement voor muziek- en gitaarliefhebbers, komt bij u thuis !

Deze unieke « Brussels Guitar Fiesta » trekt een groot publiek en is in de loop der jaren uitgegroeid tot één van de voornaamste gitaarfestivals van Europa.

Bij wijze van uitzondering is deze editie volledig digitaal, aangezien de huidige gezondheidssituatie het niet mogelijk maakt om deze in aanwezigheid van het publiek te organiseren.

Op het YouTube-kanaal van het Festival staan van 1 tot 24 december 24 virtuele rendez-vous op het programma, in de vorm van korte video’s die één voor één per dag worden toegevoegd.

Ze zijn gratis toegankelijk, kunnen naar believen worden bekeken en herbekeken gedurende enkele maanden en omvatten concerten, masterclasses, een leezing, een muziekspektakel voor kinderen en de finales van de nationale en internationale wedstrijden.

Klassieke muziek, Argentijnse, moderne, jazz en Balkanmuziek, Fado, Flamenco… De vele facetten van het meest bespeelde instrument ter wereld worden belicht door middel van een rijk en gevarieerd programma.

Het publiek zal grote namen van de gitaar kunnen beluisteren uit de meest uiteenlopende landen (België, Italië, Spanje, Taiwan, Frankrijk, Slovenië, Portugal…), maar ook jonge artiesten kunnen ontdekken die aan het begin van een veelbelovende carrière staan en voor wie het Festival als springplank dient.

Deze bijzondere editie, die openstaat voor iedereen, of het nu gaat om beginnelingen of kenners, zal opnieuw vol vreugde, emoties en ontdekkingen zijn…

YouTube-kanaal van het festival :
www.youtube.com/channel/UCaC7AmyNVyuH1F1YUIMmAbQ/videos

Meer informatie op www.bigfest.be

Stichtend voorzitter en artistiek directeur : Hugues Navez, professor titularis van de Gitaarklas van het Conservatoire Royal de Bruxelles

apr
18
zo
Danse d’Eau – Four Times a Lady Guitar Quartet @ Conservatorium aan Zee
apr 18 @ 11:00 – apr 25 @ 23:59
Danse d'Eau - Four Times a Lady Guitar Quartet @ Conservatorium aan Zee | Oostende | Vlaanderen | België

Het is zover! Op 18 april nemen Leen, An, Willemijn en Lore de gitaren opnieuw ter hand. Laat je door dit vurige kwartet meevoeren naar warme zomeravonden. Droom weg bij adembenemende gitaarmuziek en dans op het ritme van de deinende golven!

Met Danse d’Eau heeft Four Times a Lady een nieuw programma klaar, dat heerlijk nazindert tot de zomer écht begint.