Gitaarkalender

Welkom op de website van vzw, Gitaar, maar waar?.  U vindt hier een gitaarkalender voor België en Nederland, een blog met onze activiteiten ten voordele van jong gitaartalent én een overzicht van gitaarbouwers uit BE en NL. Iedereen kan gratis een bouwer aan de lijst of een evenement aan de kalender toevoegen.

sep
14
za
Het Anido gitaarduo Muziek Monumentaal Zierikzee @ 's Landskamer Zierikzee
sep 14 hele dag
Het Anido gitaarduo Muziek Monumentaal Zierikzee @ 's Landskamer Zierikzee | Zierikzee | Zeeland | Nederland

Het Anido gitaarduo speelt tijdens het Festival Muziek Monumentaal Zierikzee om 13:00 en 14:00 en 15:00. Stijlen: Sefardisch, Argentijns, Klezmer en Spaans

sep
21
za
LAIS, a song cycle @ Theodorakapel Zwolle
sep 21 @ 20:15
LAIS, a song cycle @ Theodorakapel Zwolle | Zwolle | Overijssel | Nederland

Een muzikale voorstelling, geïnspireerd op de 12 Lais (korte verhalen/sprookjes op rijm over hoofse liefde en ridderlijkheid) zoals die in de 12e eeuw zijn opgetekend door Marie de France.

De 12 Lais gaan allemaal over de liefde in haar diverse verschijningsvormen. Marie de France heeft elke Lai een dusdanige wending gegeven dat elk verhaal een onderscheidend karakter heeft; 12 mini-operaatjes met een kop en een staart.

De muziek is gecomponeerd door Annette Kruisbrink.

Uitvoerenden: Het LAIS Kwartet bestaande uit zangeres/vertelster Franka van Essen, fluitiste Mirjam Altena, gitariste Annette Kruisbrink en celliste Rivke van der Staak.

sep
22
zo
Victor Villadangos in Ossendrecht @ kapel van de Volksabdij
sep 22 @ 12:00 – 13:15
Victor Villadangos in Ossendrecht @ kapel van de Volksabdij | Ossendrecht | Noord-Brabant | Nederland

Masterclasses op za.middag 21 september en concert op zo.morgen 22 september.
Victor speelt werken van Sinesi, Mangoré, Villa-Lobos en Brouwer.
Het concert is van 12.00 tot 13.15 uur (welkom vanaf 11.30) in de kapel van de Volksabdij.
Entree €10 (tot 12 jaar €5) incl. koffie/thee na afloop.
Info en reserveren voor een plaats in het voorste gedeelte van de kapel via leongitaar.2@gmail.com of tel. 0031 (0) 164 642619

Ecos de Sefarad @ Landgoedcentrum Vilsteren
sep 22 @ 15:00
Ecos de Sefarad @ Landgoedcentrum Vilsteren | Vilsteren | Overijssel | Nederland

Een intiem concert waarin de echo’s weerklinken van prachtige oorspronkelijke sefardische liederen, gezongen in de Judeo-Spaanse of Ladino taal, ontstaan in de middeleeuwen in Zuid-Spanje.

Sefardische liederen gaan over het Joodse leven van alle dag. Zo zijn er Spaans-Joodse ballades, religieuze liederen, bruiloftsliederen en liefdesliederen. Niet de harde strijd om het bestaan wordt bezongen, maar de verschillende levensfasen van de mens, van geboorte tot graf.

In de afgelopen eeuwen hebben veel componisten zich laten inspireren door de mondeling overgeleverde Ladino liederen waardoor de Sefardische muziek tot op de dag van vandaag levend blijft.

In het programma Ecos de Sefarad hoort u composities en arrangementen van o.a. Annette Kruisbrink, Sid Robinovitch, Manuel Valls en Andrew Zohn.

Franka van Essen, zang
Mirjam Altena, fluit
Annette Kruisbrink, gitaar

okt
9
wo
Mozaik Guitar Quartet – huiskamerconcert @ Gitaarsalon in Gent
okt 9 @ 19:30 – 20:30
Mozaik Guitar Quartet - huiskamerconcert @ Gitaarsalon in Gent | Gent | Vlaanderen | België

Het Mozaik Guitar Quartet ontstond in oktober 2017 toen vier beloftevolle jonge gitaristen Michael Lochery (Schotland), Hannelore Vander Elst (België), Álvaro García Peón (Spanje) en Utkan Aslan (Turkije) elkaar leerden kennen aan de Universität Mozarteum in Salzburg.

Met de naam “Mozaik” willen ze verwijzen naar het Mozarteum, waar het allemaal begon, en naar een mozaïek, aangezien ze ondanks (of net dankzij) hun vier verschillende achtergronden toch een complementair geheel vormen.

In juni wonnen ze de 1ste prijs op de 10de Savarez-Corelli kamermuziekwedstrijd in Salzburg. In augustus wonnen ze de 1ste prijs op de internationale Paola Ruminelli kamermuziekwedstrijd in Domodossola, Italië, één van de meest gerenommeerde wedstrijden voor kamermuziek met gitaar binnen Europa.

Momenteel spelen ze ondermeer een collectie van strijkkwartetten van Shostakovich, Mozart, Debussy en Puccini. Op die manier kunnen ze een breed publiek aanspreken en laten kennismaken met de unieke klankenwereld van een gitaarkwartet.

Een aanrader!

Datum: woensdag 9 oktober 2019 om 19u30.
Locatie: Blekersdijk 39, Gent
Tickets: vrije bijdrage
Reserveren: verplicht via dit formulier.

Alvast een voorsmaakje!

okt
12
za
Duo Melis @ Concertgebouw
okt 12 hele dag
Duo Melis @ Concertgebouw | Amsterdam | Noord-Holland | Nederland

Duo Melis
Duo Melis bestaat uit de Spaanse Susana Prieto en de Griekse Alexis Muzurakis. In 2001 waren ze al eens eerder te gast in Meesters op de Gitaar. Sindsdien is hun carrière één groot crescendo. Bijna jaarlijks maken ze tournees door Azië, de Verenigde Staten en Europa. Ze speelden samen met grote orkesten als de Berliner Symphoniker, de Neubrandenburger Philharmonie en de Bayerische Kammerphilharmonie en gaven duorecitals in onder meer de Tchaikovsky Hall in Moskou, Megaron in Athene en de Merkin Concert Hall in New York.

20 jaar succesvol samen, een jubileumprogramma
Het gitaarduo, tevens liefdeskoppel, viert zijn twintigjarig bestaan met een jubileumprogramma vol all-time favorites, waaronder Rodrigo’s virtuoze Tonadilla, sonates van Scarlatti en hun eigen indrukwekkende bewerking van Danzas argentinas van Alberto Ginastera. ‘We delen de liefde voor elkaar, voor de muziek en voor onze dochter’. Alsof dat nog niet genoeg is, geven Prieto en Muzurakis ook nog eens samen les aan de Académie Supérieure de Musique in Straatsburg.

okt
19
za
Four Aces Guitar Quartet CD Release in Gent @ Lakenmetershuis
okt 19 @ 19:30 – 21:30
Four Aces Guitar Quartet CD Release in Gent @ Lakenmetershuis | Gent | Vlaanderen | België

vzw Gitaar, maar waar? presenteert:

Four Aces Guitar Quartet Cd – release

zaterdag 19 oktober om 19u30 in het Lakenmetershuis te Gent.

Voorprogramma door jong gitaartalent.
Emma Verbruggen – Astrid Mertens – Toon Rosiers

 

Speelser dan het Four Aces Guitar Quartet wordt klassiek niet. Tien jaar na hun debuut zijn deze vier in maatpak opgetrokken jongens de Vlaamse klei ontgroeid. Hun cd Odyssee was een succes tot in China toe. Op hun vorig album For Aces verkenden ze een onontgonnen universum met daarin enkel composities die speciaal voor hen geschreven waren. Hun nieuwe album veegt alle clichés over gitaarmuziek van tafel en draait rond de hypothese ‘Wat als Mozart gitaar had gespeeld?’.

Tickets aan €15 / €12*
(reductietarief voor studenten, leerlingen muziekschool, -18j)

Reserveer je tickets via dit formulier.
Info & contact: reservatie@gitaarmaarwaar.com

Een terugblik naar ons concert met de Aces in 2015:

okt
20
zo
Concert van de winnaar van Andrés Segovia Guitar Competition 2018 @ Muziekgebouw Eindhoven
okt 20 @ 15:30
Concert van de winnaar van Andrés Segovia Guitar Competition 2018 @ Muziekgebouw Eindhoven | Eindhoven | Noord-Brabant | Nederland

Bij de 33e editie,  januari 2018 was het een Portugees die won! Dat was voor het eerst in de geschiedenis van de gerenommeerde Andrés Segovia International Guitar Competition in La Herradura, Spanje. Unaniem prees de jury de ‘virtuositeit en de evenwichtige mix van subtiliteit en expressieve kracht’ van de pas 22-jarige, in Coimbra geboren Simões.

Programma:
Giuliani – Rossiniana nr. 1 op. 119
Regondi – Aria Variata dall’opera di Bellini “ I Montecchi e Capuletti”
Rodrigo – Invocación y Danza | -Toccata
Granados – La Maja de Goya
Albéniz – Selectie uit Suite española op.47
De Falla -Danza española nr. 1
Clerch – Guitarresca nr. 2
Castelnuovo-Tedesco – Capriccio Diabolico op.85

nov
10
zo
Los Reyes de la Baraja – huiskamerconcert @ Gitaarsalon in Gent
nov 10 @ 11:00 – 12:00
Los Reyes de la Baraja - huiskamerconcert @ Gitaarsalon in Gent | Gent | Vlaanderen | België

NL: Los Reyes de la Baraja, dat zijn de koningen van het kaartspel: vier muzikale koningen zonder schatkist of koninkrijk, maar met de nodige humor en veel vuur! Het ensemble bestaat uit 2 gitaristen (Thomas Van Bogaert en Maarten Vandenbemden), en 2 tenoren (Koen Vereertbrugghen en Dick Vandaele). Zij brengen hun eigen(zinnige) interpretatie van traditionele Spaanse en Sefardische muziek, geïnspireerd door o.a. Manuel De Falla, Federico García Lorca en Joaquin Rodrigo.

Datum: zondag 10 november 2090 om 11u00.
Locatie: Blekersdijk 39, Gent
Tickets: vrije bijdrage
Reserveren: verplicht via dit formulier.

Een voorsmaakje: 

 

FR: Los Reyes de la Baraja est un quatuor de 4 Rois musicaux; 2 guitaristes (Thomas Van Bogaert et Maarten Vandenbemden), et 2 ténors (Koen Vereertbrugghen et Dick Vandaele). Inspirés par Manuel De Falla, Federico García Lorca en Joaquin Rodrigo ils interprètent de la musique traditionnelle espagnole, arrangée à leur gré et selon la répartition instrumentale. “Los Reyes de la Baraja”, ou bien “Les Rois du Tarot”, est également une chanson qui figure au répertoire de ce quatuor-belge-avec-l’âme-ibérique.

EN: Los Reyes de la Baraja is a Belgian quartet: 2 guitarists (Thomas Van Bogaert and Maarten Vandenbemden), and 2 tenors (Koen Vereertbrugghen and Dick Vandaele). They can’t hide their mutual love for Spanish musical heritage and inspired by Manuel De Falla, Federico García Lorca en Joaquin Rodrigo they arranged traditional Spanish songs with a touch of personal magic. “Los Reyes de la Baraja” or, “The Kings of Cards” is also one of the more peculiar songs on their repertoire.
nov
16
za
Concert Duo DoubleG @ Museumboerderij Het Hofshuus
nov 16 @ 20:00
Concert Duo DoubleG @ Museumboerderij Het Hofshuus | Varsseveld | Gelderland | Nederland

Duo DoubleG bestaande uit Harald Boxtart en Jacqueline Snel treedt zaterdag 16 november op in museumboerderij Het Hofshuus in Varsseveld.
Harald is een gedreven arrangeur en componeert zelf ook voor ukelele en gitaar. Hij bespeelt verschillende ukeleles, gitaren én mondharmonica. Jacqueline zingt en bespeelt de klassiek- en staalsnarige én een ukelele. Dit grote palet aan instrumenten zorgt automatisch voor een zeer gevarieerd concert. Het programma is een bonte mix van Barok tot Pop; van Vivaldi tot Adèle.
Harald Boxtart geeft 16 november ’s middags ook twee ukelele workshops in het Borchuus in Varsseveld. Meer informatie over het concert én de workshops op www.snelopgitaar.nl.
Meld je aan bij Jacqueline Snel: info@snelopgitaar.nl of +316 22488503.