Welkom op de website van vzw, Gitaar, maar waar?. U vindt hier een gitaarkalender voor België en Nederland, een blog met onze activiteiten ten voordele van jong gitaartalent én een overzicht van gitaarbouwers uit BE en NL. Iedereen kan gratis een bouwer aan de lijst of een evenement aan de kalender toevoegen.
In 2019 kan je voor de eerste maal in de Lage Landen een Teacher Training Course (TTC) volgen om Suzuki Guitar Teacher te worden. De cursus wordt geleid door MaryLou Roberts (U.S.A.). Ben je nieuwsgierig naar de Suzukimethode en wil je weten hoe je kan deelnemen aan de TTC? Kom dan naar de Kick-off meeting op 23 oktober 2018 in Gent.

Het Nederlands Mandoline Kamerorkest ‘Het CONSORT ‘o.l.v. Alex Timmerman geldt als een van `s werelds meest vermaarde mandoline ensembles. Met internationaal veelgevraagde solisten in hun geledingen als Sebastiaan de Grebber (hoofdvakdocent ArtEZ Conservatorium) en Ferdinand Binnendijk (oud-winnaar Prinses Christina Concours) staan zij altijd garant voor concerten met virtuositeit en muzikaliteit die de klank van mandolines en gitaren doet schitteren.
Op het programma deze avond staan de Holberg Suite van Edvard Grieg, de Folia Variaties van Antonio Vivaldi , Het Lied van de Japanse Herfst van Yasuo Kuwahara en Spaanse werken van Isaac Albeniz, Joaquin Malats en Manuel de Falla.
Hoogtepunt deze avond is de premiere van het Concerto Triplaris van de Franse componist Michel Bosc voor drie solisten en mandoline kamerorkest. De solisten in dit concert zijn Sebastiaan de Grebber (mandoline), Annegreet Rouw (harp) en Ferdinand Binnendijk (liuto cantabile).
Een verwen avond in het romantische Witte Kasteel van Loon op Zand met haar feeërieke sfeer en onovertroffen akoestiek. U gaat genieten van prachtige en sfeervolle muziek in de bovenzaal die wordt verzorgd door ‘de spannende zes handen op een gitaar, spelend als één!’ Namelijk de dames van het Vlaamse “Trio Asturias”. Zij staan garant voor kwalitatief hoogstaande gitaarmuziek, gebracht met veel enthousiasme.

Santiago Lascurain en Orlando Velázquez kennen elkaar van het conservatorium in Den Haag, waar ze beiden spelen in onder meer Ensemble Modelo62, een ensemble voor nieuwe muziek. Samen stelden ze een bijzonder programma voor u samen met muziek van het Amerikaanse continent, met werk van componisten uit Mexico, Brazilië en de Verenigde Staten.

Pauline Oostenrijk, hobo en Enno Voorhorst, klassiek gitaar.
Pauline Oostenrijk, hoboiste, ontving in 1999 de Nederlandse Muziek prijs, de hoogste prijs voor klassieke muziek in Nederland. Sindsdien won zij prijzen op vele internationale concoursen en trad onder meer op in Carnegie Hall in New York. zij trad op met vele beroemde orkesten in de wereld, waaronder ook Sinfonietta in Amsterdam en het Salzburger Kammerorchester. Als solo-hoboiste is zij verbonden aan het Residentie Orkest in den Haag. Een aantal componisten schreven werken voor haar, waaronder Louis Andriessen (‘to Pauline O’ voor hobo solo).
Een paar jaar geleden verscheen ook haar eerste boek: “De geest van Stotijn en andere muziekverhalen”.
Enno Voorhorst, klassiek gitarist is geboren in den Haag in een familie van musici, won hij in 1987 de 1e prijs op een Duits gitaarconcours, gevolgd door een aantal andere 1e prijzen in amsterdam en op het Seta-Ohashi concours in Japan. Hij wordt uitgenodigd voor internationale gitaarfestivals over de hele wereld. Zijn 1e CD met werken van Barrios werd direct al zeer lovend ontvangen; zo schreef de kenner bij uitstek Rico Stover :”the best Barrios I have heard so far” . Daarna zijn nog diverse andere CD’s verschenen; de laatste met werken van Bach en Pärt. Bijdrage voor de concertkosten na afloop
Deze concertserie wordt ondersteund door de Vrienden van de Lambertuskerk Vessem
Romancero Gitano voor koor en gitaar door Mario Castelnuovo- Tedesco op teksten van Federico García Lorca.
Canciones Españoles Antiguas voor mezzo en gitaar van García Lorca.
Met Rob Besselink, gitaar
Marion Röber, mezzosopraan
Ivo Boytchev, piano
Vocaal Ensemble Zutphen o.l.v. Iassen Raykov.
Kaarten via www.vezutphen.nl of aan de zaal.

Gitaristen kom uit je kot en laat van je horen!
Op zondag 25 november 2018, van 11u tot 13u, vindt opnieuw ons gitaarsalon in Gent plaats.
Dit is een vrij podium en ontmoetingsplaats voor gitaristen van alle niveaus, en elke leeftijd! Vooraan staat het plezier voor de klassieke gitaar, als muzikant of liefhebber.
Dus heb je net die nieuwe Bach onder de knie? Of wil je graag wat podiumervaring opdoen? Of kom je graag gewoon eens luisteren? Stuur dan een mailtje met hoeveel personen je graag wil komen, en of je graag iets wil spelen (en hoe lang)!
Wat: Vrij podium voor klassieke gitaristen
Wie: Alle niveaus en leeftijden
Waar: Blekersdijk 39, Gent
Wanneer: zondag 25 november 2018, van 11u tot 13u
Prijs: Gratis
Reservatie (verplicht) & Info: vincent@gitaarmaarwaar.com

Cor Mutsers, Han Jonkers, Chris Janssen, studeerden 40 jaar geleden samen aan het Conservatorium te Maastricht en zijn al die jaren in contact gebleven met als verbindende factor de passie voor gitaren en gitaarmuziek.
Cor Mutsers heeft een indrukwekkende staat van dienst als begeleider op steelstring gitaar van talloze artiesten, om er enkele te noemen: Kane, Ilse Delange, Ge Reinders, Gerard van Maasakkers, Toon Hermans en José Carreras. Deze avond wordt een unieke kans om deze rasmuzikant als solist aan het werk te zien, soloconcerten van hem zijn namelijk zeer zeldzaam.
Deze avond zal Cor eigen composities en bewerkingen van min of meer bekende stukken spelen waarbij hij ook een looper in zal zetten.
Voor meer informatie: www.cormutsers.nl
Han Jonkers heeft na zijn studie in Maastricht aan de Musik Akademie in Bazel verder gestudeerd bij Konrad Ragossnig en Oscar Ghilia en aldaar het solistendiploma behaald. Hij werkt al jaren in Zwitserland alwaar hij met bekende musici diverse cd’s heeft opgenomen en regelmatig concerteert. Zijn laatste cd: ‘Flexible Sky’ betreft een samenwerking met het befaamde Casal Quartet (strijkkwartet) waarmee hij in 2017 een tournee door Zimbabwe en Zuid Afrika heeft gemaakt.
Han Jonkers komt speciaal voor deze avond over uit Bazel en speelt klassieke gitaarwerken uit zijn huidige programma: “Zwischen Meditation und Leidenschaft ” (muziek uit Europa en Zuid Amerika)
Voor meer informatie: www.hanjonkers.com
Chris Janssen heeft op diverse muziekscholen gitaarles gegeven en de laatste jaren voor de gemeente Venlo gewerkt. Samen met Cor Mutsers vormde hij een klassiek gitaarduo dat diverse concerten heeft gegeven en een succesvolle cd op heeft genomen.
Deze avond zal er naast de solo optredens ook in duo en trio vorm worden gemusiceerd.

In 2016 won fingerstyle-gitarist Mart Hillen de theaterwedstrijd Rabo On Stage in Zutphen. Fingerstyle betekent in het geval van Hillen dat hij basgitarist, gitarist en drummer in één is. Hij bespeelt de snaren en drumt tegelijkertijd op de klankkast van zijn gitaar. Mart is daarmee in zijn eentje een volwaardige band. De jury zag ‘een totaalplaatje dat helemaal klopte. Virtuoos, het ziet er goed uit, en het klinkt goed.’
In de finale wordt Mart uitgeroepen tot ambassadeur van de gitaar. Zijn prijs is een masterclass van een professional. En die gebruikte hij om zijn wens in vervulling te laten gaan: een eigen concert. Samen met niemand minder dan regisseur en theater-vakvrouw Leoni Jansen maakt hij in mei van dat jaar een prachtig soloconcert.
Die geslaagde voorstelling smaakt naar meer en in januari 2018 begint hij met zijn theatertour. Hoewel Mart niet zingt verlaat je als publiek de zaal vol met waargebeurde verhalen. Hillen vertaalt de alom bekende nummers namelijk op zijn eigen manier. Elk nummer krijgt zijn eigen geschiedenis, die grappig, droevig of interessant is.
Nadat Rabo On Stage en de Fingerstyle Academy Awards in Amsterdam, was Hillen te horen op 3FM, stond hij op de Zwarte Cross en in het voorprogramma van de Edwin Evers Band en MAAN. De Australische meestergitarist Tommy Emmanuel was diep onder de indruk van deze rijzende ster aan het gitaarfirmament.
Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen.