Welkom op de website van vzw, Gitaar, maar waar?. U vindt hier een gitaarkalender voor België en Nederland, een blog met onze activiteiten ten voordele van jong gitaartalent én een overzicht van gitaarbouwers uit BE en NL. Iedereen kan gratis een bouwer aan de lijst of een evenement aan de kalender toevoegen.

Solo gitaar recital ‘Danza’ in de prachtige Abdij van Averbode, tijdens de 7e culturele happening ten voordele van Huize Levensruimte. Met muziek van Mertz, Barrios, Morel, Brouwer, Towner, Piazzolla, …
Programma:
13u30-14u45: duo recital in de prelatuur: Piano: Geert Lapeire, woord: Koen Cools
13u45-15u00: rondgang in de abdij
14u00-15u00: orgelinitiatie in de abdijkerk, organist: Pater Jos Bielen
15u30-16u30: gitaarrecital in de prelatuur door Sarah Vandendriessche
16u00-17u00: koormuziek in de abdijkerk, koor Cantabile
17u30-18u45: duo recital in de prelatuur: Piano: Geert Lapeire, woord: Koen Cools
14u00-19u00: cafétaria in het poortgebouw
Abdijbezoek:
Mogelijkheid de abdij te bezoeken om 13u45, vooraf inschrijven
Overnachten in de abdij:
1 persoon: 60 euro, 2 personen 80 euro inclusief ontbijt. Vooraf inschrijven.
Iedereen welkom!

Máximo Pujol is een wereldberoemde gitarist en componist die erg geïnteresseerd is in het muzikale erfgoed van Argentinië, zijn geboorteland. Ook muziek uit andere delen van het land hebben hem geïnspireerd. In zijn composities vermengt hij deze elementen met meer westerse vormelijke arrangementen.
Iedereen is het erover eens dat de vele creaties van Pujol het repertoire voor gitaar sterk uitgebreid hebben.
“Het kamermuziekensemble Mu6 is een jong ensemble, opgericht in 2015. Karakteristiek voor het ensemble is de combinatie van fluit, strijkers en gitaar in een steeds wisselende bezetting. Tijdens dit openingsconcert van de Academie Willebroek brengen zij de wereldpremière van “Concierto de la ribera” van M. Pujol die dit werk aan hen heeft opgedragen.
Het ensemble bestaat uit Anne Créteur (gitaar), Solange Bertrand (fluit), Joanna Vlaeminck en Dirk Gabriëls (viool), Eva Van de Ven (altviool) en Marijke Gonnissen (cello).”
GITAAR : Máximo Pujol
GITAAR : Anne Créteur
DWARSFLUIT: Solange Bertrand
VIOOL : Joanna Vlaeminck en Dirk Gabriëls
ALTVIOOL: Evan Van de Ven
CELLO: Marijke Gonissen
i.s.m. cultureel centrum De Ster Willebroek

COLOR 12 guitares …meer dan 200 honderd concerten in België , Frankrijk , Engeland , Nederland … , gitaar zoals U die nooit ervaren hebt , werken voor het orkest geschreven door de grootste componisten …waarvan wij de ” tekening ” hebben behouden , maar de kleur veranderd … ongehoorde , onverwachten klanken , een rijke
polyphonie , een gekke polychromie , een dwaze energie ! Uniek in België .
Saint Saens , Bartok , JS Bach , Tchaikowsky , De Falla , Copland , Britten , …maar ook originele stukken geschreven door N.Leclercq die het ensemble dirigeert .
Ze willen U verbazen , verrassen , ….het concert word met humor getint .
Wij vieren onze 4de C.D. , de musici treden op in het rood , groen , geel , blauw , oranje , paars …, kinderen zijn toegelaten .
OrchestraTaar vzw nodigt het “Orchestre de guitares de l’Yonne” (FR) uit om samen een gezellig concert te geven in de Sint-Machariuskerk. Het belooft een middag vol betoverende klanken en meeslepende melodieën te worden waarvan u nog lang zal nagenieten!
VVK (tot 16.10.2018) 10,00 €
ADK 12,00 €
Deuren open 10.30u.
Tickets en info: reservations@orchestrataar.be

COLOR 12 guitares …meer dan 200 concerten in België , Frankrijk , Engeland , Nederland … , gitaar zoals U die nooit ervaren hebt , werken voor het orkest geschreven door de grootste componisten …waarvan wij de ” tekening ” hebben behouden , maar de kleur veranderd … ongehoorde , onverwachten klanken , een rijke
polyphonie , een gekke polychromie , een dwaze energie ! Uniek in België .
Saint Saens , Bartok , JS Bach , Tchaikowsky , De Falla , Copland , Britten , …maar ook originele stukken geschreven door N.Leclercq die het ensemble dirigeert .
Ze willen U verbazen , verrassen , ….het concert word met humor getint .
Wij vieren onze 4de C.D. , de musici treden op in het rood , groen , geel , blauw , oranje , paars …, kinderen zijn toegelaten .
In 2019 kan je voor de eerste maal in de Lage Landen een Teacher Training Course (TTC) volgen om Suzuki Guitar Teacher te worden. De cursus wordt geleid door MaryLou Roberts (U.S.A.). Ben je nieuwsgierig naar de Suzukimethode en wil je weten hoe je kan deelnemen aan de TTC? Kom dan naar de Kick-off meeting op 23 oktober 2018 in Gent.
This summer, me and my sister travelled through the most beautiful villages and cities of Greece to discover and present to you the “hidden” and popular melodies of the Greek mandolin music!!!
Save the date!!!!!!!
Friday, 09 November, Royal Conservatory of Antwerp (Zwarte zaal)
Let’s enjoy altogether the results of this amazing journey!!!
We will be really happy to see you there, with us!
Wat verbindt Dimitris Soukaras, Simone Rinaldo en Viktor Djuknic? Het zijn gitaristen uit het EuroStrings Artist programma. Die status danken ze aan hun overwinning in een van de competities van het EuroStrings Festival Collaborative. Dat samenwerkingsverband verenigt 17 Europese gitaarfestivals en brengt aanstormende talenten uit de gitaarwereld naar de belangrijkste gitaarpodia van Europa. Sinds 2018 hoort ook het Antwerpen Gitaarfestival tot het EuroStrings-platform.
De Griekse gitarist Dimitris Soukaras leeft momenteel in London waar hij zijn Master-opleiding afmaakt aan de Royal Academy of Music. Hij schreef intussen al 12 internationale competities op zijn naam, waaronder de EuroStrings-competitie in Mottola (Italië).
Simone Rinaldo komt uit Italië en bracht in 2017 zijn eerste cd uit bij Dotguitar. Hij studeerde aan het conservatorium in Milaan. Momenteel specialiseert hij aan de Segovia Guitar Academy in Pordenone bij Adriano Del Sal. Simone won de EuroStrings-competitie in Guimaraes (Portugal).
De Servische gitarist Viktor Djuknic won de EuroStrings-competitie in Tivat (Montenegro). Hij behaalde zijn master aan het conservatorium van Novi Sad.
Het onzegbare zit in de Russische ziel ingebakken. Op vrijdag graaft IRINA KULIKKOVA naar haar wortels. Haar aan Rusland gewijde programma laat niemand onberoerd.
Daarna citeert de gitarist JAN DEPRETER uit zijn Dedication-project. Waar toewijding en waanzin elkaar ontmoeten, ligt het oeuvre dat de gitaarwereld aan Julian Bream te danken heeft. Britse meesterwerken uit vier decennia vormen een hommage aan de man uit Battersea.
Voorprogramma: Matthijs van Delft en Kristina Vårlid
Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen.