Gitaarkalender

Welkom op de website van vzw, Gitaar, maar waar?.  U vindt hier een gitaarkalender voor België en Nederland, een blog met onze activiteiten ten voordele van jong gitaartalent én een overzicht van gitaarbouwers uit BE en NL. Iedereen kan gratis een bouwer aan de lijst of een evenement aan de kalender toevoegen.

feb
5
do
Luciano Massa and Paul Russel “South and North American guitar music” @ Huize Colette
feb 5 @ 18:00

In the cozy environment of Huize Colette, come enjoy an evening of acoustic guitar music by classical guitarist Luciano Massa from Argentina and steel-string guitarist Paul Russell from The United States. There will be original and traditional repertoire from North and South America, plus some unique collaborations never heard before! Reservations suggested due to limited space (22 people).
Reserve your place via musicaenguitarra@gmail.com.

1980467_526797607439035_1917241645_o

feb
7
za
Stan en Sander Geudens in het Reuzenhuis @ 't Reuzenhuis
feb 7 @ 20:00
Stan en Sander Geudens in het Reuzenhuis @ 't Reuzenhuis | Antwerpen | Vlaams Gewest | België

Stan neemt jullie mee op een muzikale rondreis doorheen de klassieke gitaarmuziek.
Sander zingt eigen nummers, en begeleidt zich daarbij op gitaar en keyboards.

feb
8
zo
Stan en Sander Geudens in het Reuzenhuis @ 't Reuzenhuis
feb 8 @ 15:00
Stan en Sander Geudens in het Reuzenhuis @ 't Reuzenhuis | Antwerpen | Vlaams Gewest | België

Stan neemt jullie mee op een muzikale rondreis doorheen de klassieke gitaarmuziek.
Sander zingt eigen nummers, en begeleidt zich daarbij op gitaar en keyboards.

feb
21
za
Luciano Massa – solo concert @ Kapel van de Zusters van het Geloof
feb 21 @ 20:00
Luciano Massa - solo concert @ Kapel van de Zusters van het Geloof | Tielt | Vlaams Gewest | België

Luciano Massa (Argentinië) zal een solo concert spelen in Tielt. Werk van: Luys de Milán, Jan Logy, Johann Kaspar Mertz, Astor Piazzolla, Antonio Lauro, Héctor Ayala.

feb
22
zo
Luciano Massa Masterclass and Argentine Music Workshop @ Stedelijke Academie voor Muziek en Woord,
feb 22 @ 10:00 – 17:00
Luciano Massa Masterclass and Argentine Music Workshop @ Stedelijke Academie voor Muziek en Woord,   | Tielt | Vlaams Gewest | België

Luciano Massa (Argentinië) geeft masterclass en workshop ‘Argentijnse Muziek’ in Tielt. Doelgroep; DKO en Conservatorium leerlingen (alle niveaus). Aansluitend is er een slotconcert door de deelnemers aan deze Masterclass in de auditiezaal van de SAMW.

aperoconcert Datswingdt @ Keuvelkroeg Arbeidershuis
feb 22 @ 11:30
aperoconcert Datswingdt @ Keuvelkroeg Arbeidershuis | Wevelgem | Vlaams Gewest | België

aperitiefconcert @keuvelkroeg Arbeidershuis met” Datswingdt” – In de stijle van Django Reinhardt (Annelies Detru, Dave Knockaert & Thomas Camerlynck)
beta.vi.be/datswingdt

feb
28
za
Duo-Concert van MANdolinMAN en het Brasschaats Mandoline-Orkest @ Stedelijke Academie voor Muziek, Woord en Beeld 'Jozef Pauly'
feb 28 @ 19:00

Het folkmandoline-kwartet “MANdolinMAN” en het “Brasschaats Mandoline-Orkest” slaan de handen in elkaar voor wat een boeiende concertavond belooft te worden: een confrontatie van twee muzikale werelden, verschillende instrumenten, stijlen en gebruikte speeltechnieken. Zowel het het folk-geluid van MANdolinMAN als de ‘klassieke’ inbreng van het BMO krijgen een aparte plaats in het programma, met een gezamenlijk slot als apotheose.

mrt
1
zo
Van Vivaldi tot Dire Straits @ Theater Tinnenpot - Beckettzaal
mrt 1 @ 17:00
Van Vivaldi tot Dire Straits @ Theater Tinnenpot - Beckettzaal | Gent | Vlaams Gewest | België

Makay Consort loodst het publiek door Alexander Makays eigen composities in uiteenlopende stijlen, de zonovergoten muziek van Venetiaan Antonio Vivaldi en de speciaal voor dit Consort gearrangeerde Dire Straitsnummers.
Alexanders muziek, geïnspireerd door Bachiaans contrapunt, Renaissance-polyfonie, Romantiek en Arabische muziek gaat hand in hand met de iconische wereldhits van Dire Straits, gesublimeerd in deze barokke setting.

Laat je in vervoering brengen tijdens deze muzikale reis door veranderende landschappen!

Alexander Makay : gitaar & zang
Sandra Van der Gucht : klavecimbel
Veerle Devos en Isabelle Buyck : viool
Marijn Thissen: altviool
Eline Duerinck : cello
Boris De Laet : drum & percussie
Filip Huyghebaert: backing vocals & gitaar

mrt
7
za
Lenteconcerten – KARIM BAGGILI @ Sint-Hubertuskapel Monasterium Poortackere
mrt 7 @ 20:00

Vzw Gitaar, maar waar? presenteert:

L E N T E C O N C E R T E N  ‘ 1 5

KARIM BAGGILI

zaterdag 7 maart 2015, 20u.

Voorprogramma:
Siebe Chau & Laurens Mannaerts

Karim Baggili is een jonge autodidactische componist, gitarist en oudspeler. Hij werd geboren in 1976 in België en heeft Jordaans-Joegoslavische origines.

Hij startte met de elektrische gitaar op 16-jarige leeftijd en begon op zijn 20ste begint hij de verschillende technieken van de flamenco-gitaar te studeren en schaft hij zich een Arabische luit (Oud) aan tijdens één van zijn vele reizen in Jordanië. In dit concert in de prachtige Sint-Hubertuskapel brengt Karim een zowel instrumentaal als vocaal repertoire op de Arabische Oud en de Spaanse Flamenco-gitaar.


lowres
Siebe Chau en Laurens Mannaerts begonnen beiden 10 jaar geleden hun opleiding in Haasrode, waar ze elkaar al snel op vriendschappelijk en muzikaal vlak vonden. Na jaren samen musiceren, improviseren en experimenteren trokken ze beiden naar Aram Van Ballaert in het Lemmensinstituut, waar ze momenteel verder studeren bij Raphaella Smits en Adrien Brogna.

Dit homogeen duo brengt in het voorprogramma een boeiend gitaarrepertoire -zowel solo als gezamenlijk- met ondermeer werk van Astor Piazzolla.


LOCATIE: 

Sint-Hubertuskapel Monasterium Poortackere

Oude Houtlei 56, Gent (BE)

Sint-Hubertuskapel


Mogelijkheid om iets te drinken na het concert.

Tickets: VVK = €15, ADK = €20 (studenten €15) 

Reservatie & Info: reservatie@gitaarmaarwaar.com of 0497/89.48.35

Storten op  BE73 0017 2684 8560 met vermelding naam en ‘concert  n°1′

mrt
13
vr
Fiesta Española – om. Antoon Vandeborght @ Aula Pieter De Somer
mrt 13 @ 20:00

Programma: topcomposities uit het Spaanse muziekrepertorium, waaronder het populaire Concierto d’Aranjuez van Joaquin Rodrigo. Het concert wordt uitgevoerd door het orkest Nuove Musiche o.l.v. Eric Lederhandler. Solisten zijn: Antoon Vandeborght, gitaar, en Amanda Favier, viool. Met de opbrengst van het concert steunt Rotary Leuven de projecten van de vzw Centrum voor Aangepaste Sporten.