Gitaarkalender

Welkom op de website van vzw, Gitaar, maar waar?.  U vindt hier een gitaarkalender voor België en Nederland, een blog met onze activiteiten ten voordele van jong gitaartalent én een overzicht van gitaarbouwers uit BE en NL. Iedereen kan gratis een bouwer aan de lijst of een evenement aan de kalender toevoegen.

jun
3
ma
KCA Talents at Casa Catrin @ Grand Hospice
jun 3 @ 20:00 – 21:00

Three young students form the KCA (Koninklijk Conservatorium Antwerpen) have been chosen to come and perform a varied programme at the Chapelle in the Grand Hospice!

Experience the fantastic acoustics of the chapelle at the Grand Hospice with a very exciting programme and musicians!!!

jun
21
vr
Concert Encordes Society (trio gitaar + cello) @ Blauwe zaal
jun 21 @ 19:30 – 20:30

Encordes Society is een veelzijdig ensemble met gitaristen Sofie De Planter, Ruben Minguez en Roeland Sertyn als vaste kern.
Voor dit concert nodigt Encordes Society Eline Duerinck uit op cello met haar melancholische maar ook pittige, gestreken klanken.
In Encordes kan elk lid zijn muzikale achtergrond kwijt. Dit levert verrassende combinaties op waarbij serene barokmuziek wordt gelinkt aan het virtuoze Spaanse repertoire of waar warme zuiderse klanken contrasteren met een vernieuwend, sacraal en minimalistisch klankspectrum.
Kortom, de naam Encordes Society dekt veel en verschillende ladingen die een breed publiek aanspreken.

 

sep
29
zo
Gitaar/ orgel duo Elger Verschuur& Shon Kranen @ De Inham
sep 29 @ 13:00

Guitar and organ/ piano duets and solo’s.
Music by Bach,Vivaldi,Scarlatti,the Beatles and much more.

okt
12
za
Festival Gitaar aan de Sluis – Omringd door Hout concert en bezoek @ Houtzaagmolen De Salamander
okt 12 hele dag
Festival Gitaar aan de Sluis - Omringd door Hout concert en bezoek @ Houtzaagmolen De Salamander | Leidschendam | Zuid-Holland | Nederland

In rijksmonument houtzaagmolen De Salamander raak je omringd door hout en klank, snaren en gereedschap. Je hoort de mooiste Spaanse gitaarmuziek met jong talent Vasiliki Kidoniati en er is een professionele gitaarbouwer die je alles kan vertellen over hout en het instrument.

Wegens beperkte zitplaatsen zullen er twee concertjes plaatsvinden (11:00 en 11:45)

Festival Gitaar aan de Sluis – Flamenco gitaar en dans (familievoorstelling) @ Veur Theater
okt 12 @ 10:30
Festival Gitaar aan de Sluis - Flamenco gitaar en dans (familievoorstelling) @ Veur Theater | Leidschendam | Zuid-Holland | Nederland

Wat beweegt jou? Wat gebeurt er als ritme je hart sneller laat kloppen? Hoe kun je emoties laten zien met dans? En hoe kun je muziek voelen in elke beweging?

In deze interactieve voorstelling nemen flamencodanseres Jessica Achten en gitarist Tijn van der Sanden je mee op een dynamische reis vol ritme en emoties. Samen onderzoeken hoe muziek je laat bewegen – van binnen en van buiten. Ontdek hoe ritme en emotie elkaar versterken en hoe jouw eigen ritme je in beweging kan zetten. Doe mee, voel mee, en ontdek!

Voor kinderen van 6 tot 12 jaar en voor iedereen die weer even zo groot wil zijn.

Festival Gitaar aan de Sluis – Lunchconcert met flamenco gitarist Matthieu Acosta @ Veur Theater
okt 12 @ 12:00
Festival Gitaar aan de Sluis - Lunchconcert met flamenco gitarist Matthieu Acosta @ Veur Theater | Leidschendam | Zuid-Holland | Nederland

Flamenco wordt vaak gezien als een vurige en passievolle muziekvorm maar kan ook subtiel, zacht en elegant klinken. Laat je meeslepen door flamencogitarist Matthieu Acosta. Hij speelt een kleurrijk programma inclusief eigen composities die geïnspireerd zijn op elementen uit andere muzikale idiomen die zich verenigen met de flamenco.

Festival Gitaar aan de Sluis – Meester en gezel concert ‘Meesterlijk Gezellig’ @ Petrus en Pauluskerk
okt 12 @ 16:30 – 17:45
Festival Gitaar aan de Sluis - Meester en gezel concert 'Meesterlijk Gezellig' @ Petrus en Pauluskerk | Leidschendam | Zuid-Holland | Nederland

Een unieke samenwerking tussen maestro’s en hun studenten van het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Enno Voorhorst, Zoran Dukic en Pavel Steidl bundelen samen met hun studenten de krachten om een fantastisch programma neer te zetten met solo’s, duo’s, trio’s en zelfs kwartetten. Specifiek zullen de studenten stukken uit het Spaanse repertoire laten horen met muziek van componisten die de gitaar destijds tot een populair concertinstrument hebben gemaakt. Leuk om te vermelden is dat er gedeeltelijk focus ligt op Spaanse opera.

Festival Gitaar aan de Sluis – Tokkelen en Tapas Concert @ Spaans Centrum
okt 12 @ 18:00
Festival Gitaar aan de Sluis - Tokkelen en Tapas Concert @ Spaans Centrum | Leidschendam | Zuid-Holland | Nederland

Luister naar Spaanse gitaarmuziek zoals je nog nooit hebt geproefd! In het Spaanse centrum aan de Damlaan 38 geniet u van het spel van jong talent Sijbrand Loot onder het (optionele) genot van een wijntje en tapas. De sfeervolle winkel wordt omgedoopt tot een Spaanse binnenplaats waar plezier en genot de toon maken. Zin in een wijntje of tapas na het concert? Dit kost 7,50 euro en kan je reserveren via: allantyinfo@gmail.com, een vrije gift voor de gitarist wordt zeer op prijs gesteld.

Solo concert of Oleg Boyko (classical guitar) @ Atelier Marcel Hastir
okt 12 @ 20:00 – 22:00
Solo concert of Oleg Boyko (classical guitar) @ Atelier Marcel Hastir | Brussel | Brussel | België

For lovers of classical guitar music, I would like to invite you to attend my solo concert in Brussels on October 12 at 20:00, I will be glad to meet you.
– J. S. Bach – Prelude E-dur
– F. Sor – Variations on the Mozart theme
– F. Tarrega – Capriccio Arabe
– O. Boyko – Sonatina Parabolica
– O. Boyko – 3 Saudades
– O. Boyko – transcription on two ukrainian folk songs
– A. Barrios – Julia Florida

Festival Gitaar aan de Sluis – Maestros uit de Wereldtop @ Petrus en Pauluskerk
okt 12 @ 20:15 – 22:00
Festival Gitaar aan de Sluis - Maestros uit de Wereldtop @ Petrus en Pauluskerk | Leidschendam | Zuid-Holland | Nederland

Pavel Steidl en Zoran Dukic zijn de crème de la crème van de klassieke gitaarwereld. We zijn ongelooflijk verheugd dat deze Maestros het slotconcert van Gitaar aan de Sluis 2024 verzorgen.
Maestro Pavel Steidl speelt op historische instrumenten uit de tijd van Fernando Sor (1778-1839). Maestro Zoran Dukic speelt stukken uit het romantische Spaanse gitaar repertoire van de 19e eeuw.
Uniek in Leidschendam is dat deze twee gitaarlegendes het podium delen en samen optreden als duo met een unieke muzikale ontmoeting waarin hun muzikaliteit en virtuositeit samenkomen.